Соціум

У Франківську льотчики воюють з чагарниками

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Для івано-франківського військового аеродрому серйозною проблемою є зарослі чагарників. Місцеве летовище – одне з найбільших в Україні, його площа близько 500 га. Раніше аеродром був значно меншим, доки у 1990 році не збудували нову смугу. Вона розташована на певній відстані від командно-диспетчерського пункту, простір між цими об’єктами заріс густими чагарниками. Це становить загрозу для безпеки польотів, оскільки заважає диспетчеру бачити злітно-посадкову смугу.

trk (4)

Аеродром будувався на болоті, тож використовувати техніку там проблематично – був випадок, коли важка інженерна машина загрузла у багнюці, її ледве витягнули. Тому кущі рубали вручну. Сотні авіаторів виходили на ділянку між новою і старою смугами та розчищали її сокирами та мачете.

З початком військових дій на Донбасі майже половина 114 бригади тактичної авіації була переведена на схід, де і сьогодні несе бойове чергування. Тих, хто залишився у Франківську, просто не вистачає для підтримання аеродрому у належному стані.

trk (3)

Посуха цього літа підсушила землю, що дозволило знищувати кущі механізованим способом. Оскільки відповідної техніки у військових немає, командир бригади полковник Юрій Погорілий звернувся до директора відокремленого підрозділу «Західна електроенергетична система» ДП НЕК «Укренерго» у Львові Ярослава Данилюка. Енергетики мають трактор-кущоріз ХТЗ-150К, за допомогою якого розчищають просіки під повітряними високовольт­ними лініями. У компанії з розумінням поставилися до потреб військових і виділили кущоріз разом із водієм. Вартість техніки – 2,5 млн. грн.

trk (2)

На Західній Україні подібних кущорізів більше немає. Італійська насадка дозволяє рубати кущі й дерева діаметром стовбура до 30 см. Усе це тут же перемелюється на мульчу.

Командир батальйону аеродромно-технічного забезпечення підполковник Олександр Мосорюк, який «знайшов» цей чудо-трактор, роботою агрегата цілком задоволений.

«Вручну ми цю територію очищали б, напевно, роками, – каже він. – А за допомогою кущоріза проб­лема буде вирішена менше ніж за місяць. Тому ми дуже вдячні керівництву «Західної електроенергетичної системи» за небайдужість і надану допомогу.

trk (1)

На аеродромі часто відбуваються навчально-тренувальні польоти – активно ставлять на крило молодих льотчиків. Тепер безпека цих польотів буде на належному рівні, адже диспетчер добре бачитиме усі етапи зльоту і посадки літака».

На території військового аеродрому кущоріз працює з 7 вересня. За цей час уже розчищено близько 30 га, загалом планується 50. Техніка перебуватиме у військових до початку жовтня.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.