Соціум Статті

У Франківську черговий скандал із забудовою, – мешканці Пасічної воюють з СБУ (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В Івано-Франківську – черговий конфлікт із забудовниками. На вулиці Тролейбусній, на місці скверу, зібралися звести дві десятиповерхівки.

Місцеві мешканці обурені, бо це останній зелений шмат землі в їхньому мікрорайоні. Натомість забудовник переконує, що все законно, адже… ділянка належить СБУ.

Усі папери є

Крик підняли минулого тижня, а все почалось з того, що на ділянку позаду школи № 24 почали звозити будматеріали. Як з’ясувалося, то будівельна компанія «Вертикаль» почала підготовчі роботи до зведення двох десятиповерхових будинків. Замовником є СБУ, якій, власне, і належить ділянка.

«Більшість людей, які купували квартиру в нашому мікрорайоні, знали, що поряд буде зелена зона, – розповідає мешканка мікро­району Тетяна Башурина. – Та минулого тижня ми дізналися, що ділянка між будинками Хіміків, 21 і Тролейбусна, 32 буде забудовуватись. Там з’явиться кремезна будівля на чотири під’їзди, 140 квартир. Це означає, що обіцяного скверу не буде, дорога, яка нині веде до дитячого садка, буде знищена. Мало того, під цю будову заберуть частину території школи та дитячого майданчика».

Аби врегулювати конфлікт, мешканці мікрорайону вирішили зустрітися з представниками СБУ та будівельної компанії. Зібралися в актовій залі школи № 24. Люду прийшло чимало – молоді батьки з дітьми, пенсіонери, активісти. Також були депутати від округу – Андрій Строїч і Віталій Мерінов. БК «Вертикаль» представляли керівниця відділу продажу Олена Недельчак, її заступниця Ольга Гуменюк та юрист компанії Андрій Сендецький. Від СБУ не прийшов ніхто.

«Ми готові до діалогу, – зробила вступ Недельчак. – Готові вислухати громаду і прий­няти компромісне рішення».

Далі слово взяв юрист Сендецький, який одразу ж зазначив, що земельна ділянка належить СБУ. Державний акт на право постійного користування служба отримала у 2012 році. Цільове призначення – будівництво багатоквартирного житлового будинку.

«9 січня ми уклали договір з СБУ, тобто наша компанія виступає генпідрядником, – каже юрист. – 14 лютого ми отримали містобудівні умови та обмеження для проектування об’єкта будівництва. Таких рішень є два, тому що буде два будинки по два під’їзди на десять поверхів. Площа ділянки, відведеної під будівництво – 0,4848 га. Окрім того, ми отримали дозвіл від Держархбудінспекції на виконання підготовчих і будівельних робіт».

Дорозі теж не пощастило

Також Андрій Сендецький повідомив, що дорога, яка нині веде до дитячого садка «Вишиванка», теж розташована на ділянці, яка належить СБУ. Люди почали обурюватись, адже дорогу міськрада збудувала у 2016 році, а тепер виходить, що її просто знищать.

«Я можу вам довести, що все законно, але ви мене не хочете слухати, – відповів Андрій Сендецький. – Ми не забираємо у вас дорогу та дитячий майданчик».

Натомість мешканець мікрорайону Захар Голей зауважив, що, згідно з державними будівельними нормами щодо планування та забудови територій (ДБН 360-92), мінімальна відстань між житловою забудовою та ділянкою школи має бути 10 м.

«У вашому проекті у трьох місцях є невідповідність ДБН, – звернувся до юриста франківець. – У двох місцях віддаль від кутів будинку 5 м, в одному – 8 м, це по-перше. Окрім того, згідно з ДБН, ви повин­ні забезпечити паркомісця з розрахунком одне на одну квартиру. Ви забезпечите тут 140 паркомісць? Там максимум вміститься 60-70 машин».

«Наразі проект ще не пройшов експертизу. Коли пройде, тоді будемо говорити». – відповів юрист.

«То, може б, ви спочатку пройшли експертизу, а потім починали будівельні роботи?» – не вгавав Голей.

«Така практика є нормальною для всіх будівельних фірм, – відрізав Сендецький. – На сьогоднішній день ми нічого не порушили. Ми проводим тільки підготовчі роботи».

В Угринова не питали

Також мешканці поцікавились, чи почала компанія вже продавати квартири у ще не збудованому будинку. На це питання Олена Недельчак відповідати відмовилась, посилаючись на комерційну таємницю. Однак повідомила, що із 140 квартир 13 % отримають працівники СБУ – це приблизно 10 квартир.

Наостанок слово взяв екс-голова облради Василь Скрипничук, який нині виступає юристом від громади. Він запропонував прий­няти звернення до міської та обласної рад.

«Я живу на Тролейбусній, 32 і мені так само, як і вам, не подобається підхід цих молодих людей до забудови, – каже Скрипничук. – Тож я пропоную прийняти звернення від мешканців вулиць Тролейбусної, Хіміків і села Угринів Тисменицького району до міської та обласної рад з проханням допомогти зберегти відпочинкову зону. Я живу в Угринові, будова ведеться перед моїм житлом. Панове, ви забули спитати дозволу на будівництво в Угринова, а це судова справа».

В результаті зійшлися на тому, що БК «Вертикаль» на місяць припиняє будь-які роботи на конфліктній ділянці. В іншому разі люди пообіцяли перекрити дорогу для будівельної техніки. А тим часом юристи будуть вивчати документи та думати, як порозумітися з СБУ.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.