Соціум

У Франківську буде суд у справі «Чистого Четверга». Екс-регіонал вимагає 100 тисяч компенсації

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Підсудні активісти закликають усіх небайдужих прийти до міського суду у середу, 18 квітня. Там о 14:00 відбудеться судове засідання по справі учасників «Чистого Четверга».

За словами керівника УДА Прикарпаття Василя Абраміва, на посаду начальника Головного управління юстиції Василь Кавацюк був призначений 2010 року, коли Янукович став президентом.

Люстрація смітником: начальник управління юстиції Василь Кавацюк, 9 квітня 2015 року.

«16 вересня 2014 року прийняли Закону про очищення влади від прислужників режиму Януковича. Допоки ми були на фронті та захищали нашу землю від окупанта, то мали надію, що в Головне управління юстиції прийдуть на роботу нові люди. Але цього не сталося і виникла абсурдна ситуація: коли регіонали мали здійснювати люстрацію регіоналам», – розповідає Абрамів.

За словами керівника УДА, останньою краплею терпіння стала реєстрація Опозиційного блоку в Івано-Франківській області на Світлану Іванову. Жінка проводила прямі телемости з ДНР і ЛНР у час активних боїв з окупаційними загарбниками.

Читайте: У Правому секторі запевняють, що люстрація Кавацюка лише початок (ВІДЕО)

«Терпіти не було сил, тому ми організували акцію протесту під назвою Чистий Четвер, – каже Василь Абрамів. – Ми звернулися з вимогами до влади та депутатів обласної ради:

1. Прийняти рішення про заборону діяльності на території області будь-яких угрупувань та організацій проросійського спрямування, зокрема ПР, ОП та комуністів.

2. Зобов’язати прокуратуру Івано-Франківської області винести протест від імені держави на прийняте Василем Кавацюком рішення про реєстрацію Опозиційного блоку.

3. Заслухати на сесії Івано-Франківської обласної ради питання про діяльність Головного управління юстиції в Івано-Франківській області.

4. Вимагати звільнення Василя Кавацюка з посади начальника Головного управління юстиції в Івано-Франківській області та прийняття відповідних кадрових рішень в цій структурі на підставі Ст. 2 Закону України «Про очищення влади».

За його словами, вони вимагали, аби Василь Кавацюк вийшов до людей і пояснив, чому він залишається на посаді. Кавацюк до людей не виходив і заперечував свої родині стосунки як з регіоналом Гдичинським так і з Партією регіонів.

«Коли люди не змогли терпіти такого зухвальства, прислужника Януковича просто посадили в сміттєвий бак, де й місце тих, в кого на руках кров наших хлопців. Після цієї події обласна рада таки прийняла рішення про заборону діяльності п’ятої колони в області. А Василя Кавацюка звільнили з посади», – розповідає Абрамів.

За позовом Кавацюка почалося кримінальне провадження проти учасників акції «Чистий Четвер». Уже третій рік тягнеться справа, хоча генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що в цьому ніякого криміналу немає. Все це – максимум адміністративне порушення.

Читайте: Після сміттєвої люстрації Кавацюка відвезли у травпункт

«На останньому засіданні в березні Кавацюк вимагав відшкодування – 100 тисяч гривень. У середу, 18 квітня, о 14.00 – наступне засідання по справі учасників «Чистого Четверга». На це засідання викликається сам регіонал В.Кавацюк для дачі свідчень суду про наш кримінальний умисел. Маємо всі зібратися, щоб дати відповідь – хто злочинець? В кого на руках кров наших побратимів? Хто був ставлеником кривавої тиранії Януковича? Хто є п’ятою колоною Кремля? Прийди та підтримай!», – каже Абрамів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.