Соціум

У Франківську 200 психологів, філософів та акторів вчаться працювати з травмами війни

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Франківську стартувало чотирирічне навчання Станіславської школи психотерапевтичних мистецтв. Психологи, філософи, соціальні працівники з усієї країни та актори франківського драмтеатру вчитимуться тонкощам психотерапії, аби надавати допомогу українцям, травмованим війною.

Перші консультації учасники школи почнуть надавати ще під час навчання. А згодом заплановане створення цілої мережі психотерапевтів, де можна буде обрати відповідного фахівця. Зокрема, консультування військових буде безплатним, пише Репортер.

Станіславська школа психотерапевтичних мистецтв

Психотерапевтична школа – це потреба часу

Завідувач кафедри психіатрії ІФНМУ Михайло Пустовойт розповідає, що створення такої школи – це потреба часу. Адже через війну в Україні значно зріс запит на психотерапевтичну допомогу, а фахівців – не вистачає.

Мета Станіславської школи психотерапевтичних мистецтв – створення психотерапевтичного середовища в Івано-Франківську. На цей момент ми маємо таку кількість травмованих бійців і переселенців, що наявні кадри не справляються, – говорить Михайло Пустовойт. – Ця школа – один з елементів створення професійного середовища. Це проєкт власного досвіду, коли учасники отримують знання та досвід, як можна допомогти іншим. Для того, щоб психотерапевт був спроможним допомогти, він має бути вміти допомогти собі, освоїти навички розуміння себе і вміти переводити це в слова.

Учасники школи – лікарі-психологи, люди з освітою філософів та соціальних працівників, а також – актори Франківського драмтеатру. Загалом – 200 осіб. Набір учасників школи вже завершився, але після першого семестру, коли частина учасників відсіється, планують добір.

Перший етап школи буде чотири дні на базі драмтеатру. Далі учасники школи збиратимуться двічі на рік чотири роки поспіль. Учасники – з усієї України, зокрема з Одеси, Львова, Чернівців, Тернополя. До школи долучилися й 12 акторів Франківського драмтеатру. А сам театр виступив і як партнер “Станіславської школи психотерапевтичних мистецтв”.

Театр з давніх часів має психотерапевтичну функцію, де люди через співпереживання драми могли очиститися і щось для себе зрозуміти, – каже Михайло Пустовойт.

Станіславська школа психологів

Терапевтична сила театру

На думку директора Франківського драмтеатру Ростислава Держипільського,  театр повинен бути в авангарді процесів, що відбуваються в суспільстві. І у Франківського драмтеатру вже є досвід  арттерапевтичних проєктів. Зокрема, це проєкт “12 ніч”, в якому беруть участь герої війни та волонтери. А з проєктом “Оскар і рожева пані”, ініціаторкою якого є Ірма Вітовська, театр долучився до просвітництва у галузі паліативної допомоги. Обидва проєкти стали в тому числі й значними мистецькими подіями.

Ми приєдналися до школи як партнери, аби думати про те, як мистецтво може долучитися до загальної терапії в Україні. Наші актори будуть учасниками груп, аби навчитися чогосьі розбиратися, як ми як митці можемо допомогти в терапії, – говорить Ростислав Держипільський. Ми прагнемо до створення мультидисциплінарного хабу і така освітня складова для нас дуже важлива. В майбутньому наші актори, які здобудуть ці навички, зможуть створити проєкт, аби детабуювати питання ментального здоров’я. Ми не раз доводили, що театр може бути потужною терапією. Нам є один чому одного і навчити і один в одного повчитися.

Станіславська школа психологів

Психологиня і психотерапевтка Ольга Голубицька каже, приєдналася до школи, аби удосконалити свої знання і навички, адже кваліфіковані психологи навчаються усе життя.

Я знаю, що тут буде якісна, тривала освіта, тому хотіла долучитися. Також буде досвід групової терапії, яка є досить специфічною, – говорить психологиня. – Потреба у фахівцях нині дуже велика. Багато людей звертаються на гарячу лінію. І що більше людей зможе надати якісну підтримку, тим буде краще.

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.