Соціум Фото

У франківському медуніверситеті відреставрують двері фізіологічного корпусу (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 12 березня, у приміщенні ІФНМУ пройшла прес-конференція організаторів ініціативи Франківськ який треба берегти та керівництва ІФНМУ.

Вони розповіли про реставрацію автентичних франківських дверей,  про важливість збереження культурної спадщини міста, та про реставрацію дверей вишу.

Проект організували у співпраці кількох громад, університету та небайдужих лікарів. Двері у фізіологічному корпусі є п’ятнадцятими у списку реставрованих ініціативою.

“Архітектура – обличчя нашого старовинного міста, тому потрібно підтримувати її у належному стані, – каже Марія Козакевич, засновниця організації “Франківськ, який треба берегти”. – Дуже важливою є співпраця з університетами, школами, щоб показати наступним поколінням приклад бережного відношення до пам’яток. Тоді діти виростуть свідомими, у повазі до свого міста. Наша організація працює вже півтора року, 10 дверей вже відремонтували, ще 4 – на реставрації, і двері фізіологічного корпусу – будуть 15-ми. На одних дверях зберігся замок, якому більше 100 років. Багатьох елементів не вистачало, ми їх самі робили, а біля готових дверей і люди тепер фотографуються”.

Засновник свята ковалів Сергій Полуботько розповів, що кожного року вони придумують логотип для свята.

“Ми не знаємо, що нас чекає під шаром фарби, це сюрприз, знаходимо мідні, латунні вставки, – каже Полуботько. – Нещодавно зобразили фрагмент від дверей корпусу медуніверситету. Ми тоді ще не знали, що будемо ці двері реставрувати”.

Також на зустрічі Марія Козакевич подарувала ректору медуніверситету розмальовку з архітектурою та календар.

“Благодійність для багатих країн є звичним явищем. Коли ми були у Бостоні – попросили показати нам Гарвард. Там корпуси називаються іменами людей, які збудували їх. Наша країна не є дуже багатою, але якщо іноді собі у чомусь відмовляти, то можна зібрати велику суму спільними зусиллями, я вірю у силу фейсбуку” – поділився Іван Будз, завідувач однієї з кафедр університету.

Козакевич розповіла Репортеру, що на ремонт одних дверей потрібно 5-10 тисяч гривень, залежно від стану та кількості втрачених елементів.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.