Соціум

У франківському медуніверситеті наколядували 43,5 тис грн для ЗСУ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківському національному медуніверситеті у вівторок, 14 лютого, пройшла благодійна розколяда.

Кошти збирали на потреби бійців 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”. Загалом у медичному університеті наколядували понад 43,5 тис грн, пише Репортер.

У Франківську студенти колядували для ЗСУ

У читальному залі бібліотеки університету зібралися колядувати діти працівників вишу, студенти й викладачі з капели “Сурма”. Виконували і традиційні колядки, і сучасні, на воєнну тематику. Не обійшлося й без колядки “Сумний Святий вечір в 46 році”, також зміненої під сучасну тематику.

Всього звучало 15 колядок від близько сотні колядників.

Завтра закінчується цикл зимових свят. Але воєнний час триває і ми не забуваємо, що наша допомога хоча б маленькою дещицею буде теж уплетена у віночок перемоги, – каже доцентка кафедри мовознавства медуніверситету, голова міського об’єднання “Просвіта” Марія Гуцол. – Колись давно ми вже проводили розколяду, а потім припинили.

Франківський медуніверситет розколяда

Зібрані кошти одразу віддали воїнам 10 бригади Миколі Стефанчуку та Анатолію Барчуку, які теж були на заході:

Ми порадились з керівництвом і вирішили, що зібрані тут кошти будуть спрямовані одному з наших бійців, кавалерові ордену імені Богдана Хмельницького. Йому під час бою відірвало ногу, – говорить Анатолій Барчук. – Зараз потрібно встановити протез, тому що боєць і далі хоче продовжувати службу. Також частина грошей піде для ще одного бійця, мінометника, йому теж потрібен протез, щоб продовжувати воювати.

ІФНМУ, розколяда для ЗСУ
На заході були присутні бійці “десятки”

За словами Анатолія Барчука, точна сума, яка потрібна на протезування воїнів, ще невідома, бо вони наразі проходять реабілітацію.

Але хороші протези коштують близько 900 тис грн.

Жоден протез не замінить ногу чи руку, але людина знову зможе здійснювати свої функції краще, ніж без них, – говорить військовий.

Гроші можна було жертвувати як у прозору скриньку в залі, так і через QR-код. Також на стінах у читальній залі бібліотеки гості могли оглянути картини Ольги Баб’як і придбати ту, яка сподобалася. Гроші з продажу теж направили “едельвейсам”.

Читайте: Вони загинули за Україну. Старший сержант Андрій Небор

ІФНМУ збирає гроші на ЗСУ
Донатити можна було як віртуально, так і традиційно – у скриньку

Це вже шоста акція медуніверситету, спрямована на допомогу ЗСУ. На днях у навчальному закладі відбувся перегляд фільму “Щедрик”, де зібрали понад 11 тис грн.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.