Соціум

У Франківському ЦНАПі відновили майже 90% послуг (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківському ЦНАПі знову можна зареєструвати місце проживання, знятися з реєстрації та отримати довідку про зареєстрованих осіб. Прийом цих запитів, пояснюють в установі, призупинили ще на початку повномасштабного вторгнення, адже доступ до Єдиного демографічного реєстру був вимкнений. Тепер його знову відкрили, йдеться у сюжеті Каналу 402, пише Репортер.

Є велика кількість людей, які приїхали до Франківська і придбали житло, хочуть там зареєструватися. Є велика кількість людей, в яких народилися дітки, і їх треба зареєструвати, люди очікували, – говорить директор департаменту адміністративних послуг Богдан Питель. – У нас було дуже багато запитів, коли буде відновлено надання цієї послуги. Зараз 90% відновлені. Ще залишається е-малятко, видача свідоцтва про народження, а всі інші послуги вже надаються.

Разом з тим в Україні ще у лютому змінили правила реєстрації місця проживання. Зокрема, у паспортах старого зразка штампи про реєстрацію чи зняття більше не проставлятимуть.

Читайте також: Вступ по-новому. Як абітурієнтам написати вдалий мотиваційний лист

Натомість видаватимуть витяг з реєстру територіальної громади. Замовити його можна у ЦНАПі або ж на порталі ДІЯ. Також тепер власник житла має право зняти з реєстрації місця проживання осіб, якщо вони не співвласники.

Це дуже суттєве нововведення, бо раніше, якщо власник хотів когось зняти з реєстрації, можливо, вихали за кордон, або місце невідоме, йому треба було звертатися в суд і тільки на основі судового рішення проводилася процедура, – каже Богдан Питель. – На даний час – подати заяву, оплатити за кожну особу адмінзбір і така операція буде проведена.

Кілька важливих нововведень стосуються й адміністративного збору. На період дії воєнного стану його вартість не збільшується і протермінування до сплати не враховується.

Окрім того, при знятті з реєстрації особи у зв’язку зі смертю, реєстрації дітей, позбавлених піклування, а також за запитом Державної міграційної служби адмінзбір тепер не сплачується.

Біда гуртує. Як українці в Європі допомагають тримати фронт (ФОТО)

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні