Соціум

У франківській поліклініці №5 запрацював сучасний денситометр

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перевірити щільність кісток на найсучаснішому обладнанні. У міській поліклініці №5 запрацював ультразвуковий денситометр. Апарат дозволяє виявити на ранньому етапі розвиток остеопорозу. Це захворювання, за якого кістки стають слабкими та сприйнятливішими до переломів.

Обстеження триває лише 15 хвилин. До того ж безболісне, а головне – цілком безпечне для пацієнта, повідомляє канал 402.

Таких апаратів новітнього зразка в Україні лише 7, наголошують медики. Сучасний денситометр дозволяє проводити точні вимірювання щільності кісткової тканини. Це важливо як для ранньої діагностики захворювання, так і для контролю лікування. Якщо раніше подібну послугу пацієнтам доводилося шукати лише у приватних закладах, то тепер отримати її можна у поліклініці.

Читайте: Виживаємо разом. Як франківцям допомогти тваринам у морози

Новітній денситометр, вартістю у понад 2 млн гривень, вдалося придбати власним коштом КНП. І це лише перше цього року оновлення в поліклінічних закладах міста, які вже сьогодні можуть якісно конкурувати з приватними.

По багатьох послугах у нас обладнання не гірше, а подекуди можливо й краще, ніж у приватних закладах, – каже міський голова Руслан Марцінків. – Ну й головне, що ми зберегли медичних працівників. Тобто, ми всі, як пацієнти, йдемо до лікаря, в першу чергу. І звісно, лікар має мати нормальне обладнання та нормальні умови. Оновлюємось, багато є планів на цей рік. Основне – надавати якісні медичні послуги жителям нашої громади, ВПО й нашим військовим.

Тим часом у «Центрі первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» анонсують – на часі ще низка позитивних змін у поліклініках міста. Мова йде про нове обладнання, відкриття клініко-діагностичної лабораторії на базі структурного підрозділу №2 та денного стаціонару в поліклініці №4.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.