Соціум

У Франківській громаді 85% шкіл готові до навчання – МОН

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

До нового навчального року залишилися лічені дні, освітній процес уперше розпочнеться в умовах повномасштабної війни.

Наразі в Івано-Франківській громаді до навчання готові 85% навчальних закладів. З-понад півсотні міських шкіл тільки чотири не мають укриттів, пише Репортер з посиланням на пресслужбу МОН.

Напередодні у школах відбулися опитування батьків щодо форми навчання дітей. 60% батьків учнів початкових класів підтримали очне навчання, а 70% батьків старшокласників – онлайн-уроки. Сьогодні у школах знову розпочали опитування серед батьків щодо форми навчання.

Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради готується до очної та дистанційної форм навчання. Для зручності запроваджують електронні журнали та щоденники, які суттєво покращать комунікацію між батьками, дітьми та вчителями. Ця система вивільняє викладачів, адже паперова робота забирає чимало часу. Також визначають учителів, які проводитимуть онлайн-заняття. А для тих школярів, які вчитимуться очно, підготували укриття в закладах освіти.

Дітей, батьки яких мають намір продовжувати офлайн-навчання, але в їхніх школах відсутні укриття, переведуть в сусідні заклади з укриттями.

Готові лише 11%. Чи зможуть школи на Прикарпатті з вересня навчати учнів офлайн

Протягом навчального року батьки зможуть змінити рішення щодо форми навчання дитини. У департаменті освіти та науки повідомляють, що зі всіма питаннями батьки можуть звертатися до директорів закладів.

Приїжджих учнів небагато

У франківських ЗЗСО налічується 35,5 тисяч учнів, з яких 1040 – внутрішньо переміщені діти. Цьогоріч у Івано-Франківській області до першого класу підуть 3 416 дітей, з яких 140 – ВПО.

Всього 1974 дитини залишаються навчатися за кордоном, одночасно вони можуть здобувати освіту в українському закладі. Для цього необхідно обрати індивідуальну форму здобуття освіти.

Днями спеціальна комісія з обстеження укриттів завершила перевірки. Всі її висновки будуть передані в обласну військову адміністрацію, яка прийматиме рішення щодо форми навчання в кожній школі.

Наразі відомо, що працювати зможуть тільки ті заклади, в яких є відповідно обладнані та забезпечені всім необхідним укриття. Це стосується спортивних і художніх шкіл, закладів позашкільної освіти.

Дітей із садочків без укриттів розподілятимуть у діючі заклади. Відвідувати їх зможуть тільки ті діти, батьки яких працюють.

Як повідомляють у міністерстві, в Івано-Франківську наразі розглядають різні варіанти безпечного навчання, зокрема й створення укриттів у тих школах, де їх немає.

Загалом в Україні 59% шкіл мають захисні споруди.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні