Соціум

У франківській держпродспоживслужбі нагадали, як відвідувати церкву в час пандемії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
В умовах пандемії масові походи в церкву, цілування ікон і причастя – небезпечні заходи.

Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області нагадує правила, як відвідувати церкву в період пандемії, пише Репортер.

Церква – це громадське місце. В Церкві та на відстані 50 м від неї всім присутнім слід бути в одягненим в захисні маски чи респіратори, крім священнослужителя.

Біля культових споруд не допускається масового скупчення людей більше чотирьох з порушенням визначеної санітарними нормами дистанції між собою в 1,5 м, окрім супроводу неповнолітніх.

Вимоги відрізняються, залежно від зони поширення інфекції. Для «зеленого» рівня – проведення масових релігійних заходів забороняється за участю більше однієї людини на 5 кв м площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі). Для «помаранчевого» рівня-проведення масових релігійних заходів забороняється за участю більш як 220 осіб та більше однієї особи на 10 кв м. На території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установили “помаранчевий” та “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково можуть застосовуватись обмежувальні протиепідемічні заходи, встановлені органами державної влади та органами місцевого самоврядування в межах компетенції.

Ці обмеження стосуються проведення похоронів та хрестин. Крім того допускається проведення богослужінь на відкритому повітрі біля храмів – при дотриманні правил щодо кількості одночасно присутніх та соціальної дистанції.

Духовенство та парафіяни із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37.2 С у церкву не допускаються.

Читайте: Яблучний Спас 2019 – традиції і прикмети

Божественні літургії необхідно проводити за присутності визначеної обмеженням кількості людей, а вірян просити долучаючись до спільної молитви через засоби відеотрансляції. Ті, хто хоче сповідатися і причаститися, можуть це зробити протягом цілого дня при дотриманні умов приготування.

У той же час, храми мають бути постійно відкритими – для особистого відвідування та молитви, спілкування зі священиками при дотриманні карантинних правил. У них мають посилити протиепідемічні заходи та використовувати засоби дезінфекції. Необхідно забезпечити комфортне провітрювання храмів, визначив графік провітрювання.

Також треба прибрати з підлоги килими, регулярно обробляти дезінфікуючими розчинами поверхні підлоги, меблі храму, ікони, ручки дверей.

Також на період пандемії просять не цілувати ікони.

Вірянам слід  дотримуватися гігієни в церквах, а людям похилого віку та батькам з дітьми – залишатися вдома.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.