Соціум

У дослідників Тисменицької брами у Франківську невідомі кинули петарду

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 6 серпня, хтось із перехожих кинув потужну петарду біля розкопок Тисменицької брами в Івано-Франківську.

Це сталося о 16.15 пише “Репортер”.

За словами Романа Діди, одного із археологів-добровольців, “ніби нічого страшного не відбулося, але всі миттєво оглухли”.

До теми Чи справді у Франківську знайшли Тисменицьку браму та що тепер – версія історика

“Якийсь дуже потужний вибух, сигналізація всюди запрацювала, – розповідає Діда. – Того, хто кинув, ми не зауважили, бо були в ямі. Поки зреагували, то було вже пізно, ніхто нікого не бачив”.

Але дослідники подзвонили в оперативну службу міськвиконкому – сподівалися,  що хуліган “засвітився” десь на відеокамерах. Їм повідоимили, що якраз у тому місці відеоспостереження нема.

“На щастя, петарда не долетіла в саму яму, на місце розкопу, де в той момент були жінки, студенти, археологи, яким по 55-70 років, і вибухнула фактично над головами людей, – написала у соцмережі Марія Козакевич, засновниця ініціативи “Франківськ Який Треба Берегти”. – Але при цьому було багато їдкого диму, всі присутні отримали добрячий переляк”.

За словами Козакевич, петарду кинули з боку вулиці Лесі Українки.

Читайте Мертвими бастіонами. Куди поділися фортечні укріплення Станиславова

Це перший неприємний випадок з початку розкопок Тисменицької брами. До того перехожі ставилися до археологів-добровольців виключно позитивно, розпитували, активно цікавилися історією міста.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Comments are closed.