Соціум

У Брошневі-Осаді демонтували пам’ятник невідомому солдату

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Брошневі-Осаді демонтували пам’ятник невідомому солдату. Нещодавно ідею демонтажу пам’ятника порушив депутат Брошнів-Осадської селищної ради Володимир Савчук, і цю думку активно підтримали голова громади Тарас Манорик та отець декан Брошнів-Осадського деканату УГКЦ, настоятель Храму Вознесіння Господнього УГКЦ Володимир Майка.

Вже давно ми прийняли історичну справедливість і твердо розуміємо, що таке московія. Бо пам’ятаємо, як знищував москаль українську еліту й народ, і це були його методи становлення радянщини. Як гноїли і гнобили, як русифікували нашу націю…, пише Репортер з посиланням на сайт Брошнів-Осадської територіальної громади.

Москва замовчувала те, що якби не український солдат, то ніколи не було б перемоги над фашизмом у Другій Світовій війні. Тепер яничари знову проявили своє варварство, демонструючи ненависть до українців та України, яка сповідує інші цінності. Гостомель і Буча… Маріуполь, Ізюм… Ми не пробачимо москалям тих звірств, яких вони  вчинили над нашим народом. Ми ніколи не забудемо закатованих наших героїв, згвалтованих жінок і дітей, смертей невинних людей нашої миролюбивої країни. Ми не допустимо, щоб з висоти обеліска з подвір’я церкви на нас дивився якийсь «бурят»…, – каже голова Брошнів-Осадської селищної ради Тарас Манорик.

Цю позицію підтримав виконком, і 19 липня 2022 р. було прийнято рішення №65 «Про демонтаж пам’ятника воїнам, полеглим в ІІ Світовій війні».

Так, на все є свій час. Є час каміння розкидати, і є час його збирати. Наша церковна громада стовідсотково підтримала рішення про демонтаж пам’ятника, і є у нас задум, щоб на тому місці у майбутньому збудувати Дім скорботи. Бо це – на часі, це – актуально для селища Брошнів-Осада. За вирішення цього питання візьмемося в недалекому майбутньому, як тільки завершимо спорудження приміщення Катехитичного центру, – пояснив о. Володимир.

У Брошневі-Осаді хтось називав цю споруду пам’ятником Невідомому солдату, у Вікіпедії вказано, що це – могила Невідомого солдата, а комусь високі елементи нагадували Обеліск слави. Однак, у перелік пам’яток історії та архітектури місцевого значення цей об’єкт не внесли. 

Читайте: Біжи та допомагай. Франківськ готується до благодійного півмарафону

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.