Вони задають темп економічного розвитку міста та тримають високу якість послуг і товарів. Лідерів бізнес-середовища вчергове відзначили у Франківську в рамках акції «Тріумф-2016», пише Репортер.
Підтримати своїх
Акцію чотирнадцятий рік поспіль проводить відділ промисловості та розвитку підприємництва міськвиконкому.
«Ми повинні допомагати розвивати наші місцеві підприємства. Люди створюють робочі місця, працюють роками, дають надходження у місцевий бюджет і їх потрібно відзначити», – каже начальник відділу Володимир Устинський.
Щороку міськвиконком пропонує номінації, за якими визначають переможців. Цьогоріч таких чотирнадцять.
«Перша нова номінація – хостели. Ще кілька років тому мало хто знав таке слово, а нині в місті працюють чотири такі заклади, – розповідає Устинський. – Ми хотіли цю сферу підтримати, бо за хостелами майбутнє. Вже зараз до нас приїжджають студенти і люди з невеликими прибутками, які шукають доступне житло на час мандрівки».
Також вперше цього року окремо відзначали підприємства, які працюють у сфері малого бізнесу – мають до 50 працівників. А також – малі інвестиційні підприємства.
«Минулого року ми відзначали лише великі. Зараз з’явилася інформація, що в місті працюють і малі успішні підприємства, які починають з нуля. Це цікаво й перспективно для економіки міста», – каже Володимир Устинський.
Позначилась на акції і війна – визначили найкраще соціально-відповідальне підприємство.
Кілька років не відзначали «найближче» наразі місто-партнер Франківська, цьогоріч цю практику відновили.
Також серед нових номінацій – підприємства, що впроваджують енергоощадні технології.
Традиційно за статуетку «Тріумфу» змагалися: найбільші платники податків, ІТ-компанії, спортивні клуби, розважальні заклади, експортери, ресторани в автентичному стилі та торгові марки.
Сформували бюджет
Більше місяця у міськвиконкомі приймали від підприємців заявки на участь у конкурсі. Подалося близько півсотні місцевих бізнес-проектів.
Переможців визначали у два етапи. Перший відбір відбувся за статистичними та економічними показниками за попередній рік діяльності: сплачені податки, кількість працівників, інвестиції, середньомісячні зарплати і т. д. На другому етапі переможців визначали самі мешканці міста. Тиждень тривало інтернет-голосування, участь в якому взяли понад 5000 франківців.
Церемонія нагородження відбулася 24 березня.
«Ми дуже вдячні підприємцям за те, що маємо позитивну динаміку розвитку виробництва в місті. Зокрема у сфері машинобудування маємо 400 % приріст виробництва продукції. Маємо також нові інвестиційні проекти, – каже міський голова Руслан Марцінків. – Хочу подякувати підприємцям, що маємо цього року бюджет 2,2 млрд грн».
Статуетку «Тріумфу-2016» у номінації «Найбільший платник податків до міського бюджету» отримало «Прикарпаттяобленерго».
«Потрібно виконувати основне завдання бізнесу – бути прибутковим, постійно бути в тренді. Бути відкритим і чесним до громади та сплачувати податки», – сказав з цього приводу голова правління ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олександр Бубен.
Найкращим інвестиційним підприємством малого бізнесу назвали ТзОВ «Ектос І-Ф». Торгова марка «Надія» – місцева марка 2016 року. ТзОВ «Тайко Електронікс Юкрейн Лімітед» – експортер року.
У номінації «Успішне промислове підприємство року» перемогу здобуло ДП «Виробниче об’єднання Карпати», а у номінації «Успішне підприємство малого бізнесу» – ТзОВ «Мікрол».
Найкращою ІТ-компанією стала веб-студія «Вебміл», а Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу названо кращим підприємством в галузі впровадження та розвитку енергозберігаючих проектів та технологій.
Відзнаку отримала і мережа спортивних клубів «Альянс».
Найкращим рестораном у прикарпатському стилі став шинок «Калина», розважальним закладом – «Панорама-Плаза», хостелом – «Феномен».
ПАТ «Івано-Франківська харчосмакова фабрика» отримала статуетку в номінації «Соціально-відповідальне підприємство».
За активну співпрацю франківська статуетка «Тріумф» в номінації «Місто-партнер» поїде до Любліна.
Купувати у наших
У міськвиконкомі переконані – проведуть акцію і в наступному році.
«Відзначення – важлива річ. Підприємці більше стараються, намагаються краще працювати, – каже Володимир Устинський. – Які будуть номінації у наступному році, зараз важко сказати. Тенденції постійно змінюються. Були ще ідеї визначити найкращих перевізника чи таксиста».
А франківців влада закликає підтримувати місцевих виробників гривнею, купуючи саме їхню продукцію у магазинах.
Comments are closed.