Соціум

Треба готуватися до того, що світла може не бути днями – Марцінків

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Міський голова Франківська Руслан Марцінків заявив, що міста має готуватися до найгіршого сценарію, коли світла не буде цілими днями. На підготовку, за прогнозами Марцінківа, у нас є півтора – два тижні.

Про це він зазначив у ранковому ефірі на радіо «Західний полюс», пише Репортер.

Потрібно розуміти, що аварійні відключення можуть бути більш тривалими, все залежить від тої ситуації, яка є в державі. На жаль, ворог і далі обстрілює інфраструктурні об’єкти і може бути ще гірше.

Розумію, є багато скарг – чому в моєму будинку немає світла, а в сусідньому є. Але відключення відбувається лініями і відключеннями навіть не керує Прикарпаттяобленерго, але керує Укренерго, яке дає команди зменшити потужності.

Тобто є лінії, які більш важливі, тож першочергово лишають ввімкненими ті лінії, на яких є лікарні, насосні станції, котельні. Відповідно і будинки, які під’єднані на ці лінії можуть менше відключати.

Але от позавчора у нас було відключення 5 рівня, коли пів області було відключено – це автоматика спрацювала, тобто тут ніхто не може вплинути.

Руслан Марцінків подякував енергетикам і комунальникам, які працюють і відновлюють і тепло, і воду, і світло.

На жаль, треба готуватися до гіршого, до того, що світла може не бути днями, не тільки годинами. І я це серйозно говорю, що маємо певний час для того, щоб підготуватися. Мій прогноз – півтора – два тижня – щоб підготуватися до масштабних відключень, якщо ворог і далі буде продовжувати обстріли енергетичної інфраструктури.

Для цього влада міста рекомендує все-таки знайти місце перебування у сільській місцевості. Може, хтось має родину, знайомих, домовитися на цей період, тому що дуже важко виживати буде саме у багатоквартирних будинках.

А також буде оприлюднювати інформацію по всіх під’їздах, де можна буде в разі потреби набирати воду і де можна буде перебути людям літнього віку і жінкам з дітьми.

На мою думку, ситуація не буде покращуватися, якщо будуть далі тривати удари. Ми бачимо, що система дає збій, кожного разу все довші і довші ці відключення. Ми розуміємо, що треба бути максимально готовим допомагати один одному.

Читайте: На Прикарпатті одночасно ввели графіки аварійних вимкнень електроенергії та графіки погодинного відключення

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.