Соціум

Теплові насоси: їхні переваги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Теплові насоси у різних країнах – популярний засіб, котрий швидко витіснив твердопаливні котли. І це не дивно, тому що принцип їх функціонування набагато більш ефективний, ніж в опалювальних системах. Якщо ви вирішите зробити обдуману покупку теплові насоси MYCOND – це найкраша ідея.

Особливості конструкції

Конструкція насоса складається із таких елементів:

  • Зовнішній контур. Це зовнішня частина насоса, яка розміщується в середовищі теплового забора. Контур має вид труби із полімерного матеріалу. По таких трубах може циркулювати тепловий носій, що нагрівається під впливом зовнішнього середовища.
  • Внутрішній контур. Він має у своєму складі компресор, капіляри, конденсатор, випарник. Також такий контур оснащений терморегулятором, рециркуляційною системою. Серце системи – компресор.

Саме від нього залежить робота теплового насосу.
Важливо, щоб компресор гарно справлявся з функціями. У внутрішній системі має місце холодоагент. Це речовина, що передає теплову енергію до компресора. У якості такого холодоагенту може бути аміак чи фреон.

теплові насоси

Принцип дії

Технологія, яка є основою роботи теплового носія, грунтується на тому, що у будь-якому середовищі має місце та чи інша теплова енергія. Принцип роботи полягає у поглинанні нею розсіяного тепла та подальшому концентруванні. Таким чином, кількість енергії збільшується.
Говорячи про практичну сторону, все це здійснюється за наступним алгоритмом:

  • Теплоносій в процесі циркуляції нагрівається на велику кількість градусів, що дає можливість початись перетворенню.
  • Після того, як теплоносій потрапляє в блок, він передає тепло в зібраний контур.
  • У випаровувачі є холодоагент, циркулюючий по контуру, а при нагріванні перетворюється в газ.
  • Холодоагент у формі газу переходить в компресор і там стискається.
  • Стиснутий газ потрапляє у блок конденсатора. Після він передає все тепло, яке і забезпечує роботу системи внутрішнього опалення.
  • Як результат охолодження, холодоагент може приймати рідку форму і потрапляти у систему контуру. Так і відбувається циркуляція.

Підбиваючи підсумки, треба сказати, що принцип роботи теплового насосу дуже схожий на принцип роботи звичайного холодильника. Деякі моделі насосів мають реверсивну систему, що забезпечує опалення і охолодження будинку.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.