Соціум

Супрун розказала про що слід подбати батькам школярів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
А у вас вдома вже пахне новими зошитами, з шафи виглядають білі сорочки, а з наплічника різнокольорові ручки? Ні? Тоді ви ще не почали готуватися до школи! Ну, або ви просто ще не маєте дітей-школяриків.

Менш ніж за місяць всі школярі країни відправляться за новими знаннями, тож якщо ви готуєтеся до цього важливого дня – цей пост для вас! Ми ініціювали інформаційну кампанію “До школи”, пише в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Впродовж наступних тижнів на сайті та сторінці Міністерство охорони здоров’я України, а також на моїй сторінці будемо розповідати, як підготуватися до 1 вересня учням, батькам і освітянам, щоби наступний навчальний рік був виключно здоровим і корисним.

Сьогодні ділюся невеличкою шпаргалкою для батьків із кроками, які необхідно зробити перед початком навчального року:

  • Оберіть лікаря для дитини та пройдіть профілактичний огляд. Отримайте довідку для школи й корисні поради від вашого лікаря про профілактику хвороб у навчальному закладі. Якщо ви ще не обрали свого лікаря і не підписали декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то саме час це зробити! Усі послуги у вашого педіатра чи сімейного лікаря – безоплатні, їх оплачує НСЗУ Національна служба здоров’я України. Докладніше про послуги, які надають терапевти, педіатри й сімейні лікарі.
Читайте Руйнівниця міфів: Уляна Супрун опублікувала топ-5 фактів про гомеопатію
  • Далі перевірте, чи є у дитини усі необхідні щеплення. Перед початком навчального року надолужте усі пропущені щеплення. Визначити найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб можна за допомогою Календаря профілактичних щеплень.
  •  Придбайте необхідні для школи речі. Існують чіткі вимоги до шкільного одягу та приладдя. Наприклад, безпечний і якісний шкільний портфель має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи, а шкільна форма має містити щонайменше на 50% натуральних волокон. Докладніше про державні стандарти і важливі нюанси розкажемо уже в наступних публікаціях.
Читайте Супрун розповіла, які бувають проблеми зі здоров’ям через зайву вагу
  • Обов’язково подбайте про робоче місце дитини. Тут мають значення багато умов — від висоти парти і розміру шрифту у підручнику до освітленості. У наступних публікаціях розкажемо про основні вимоги до робочого місця дитини у школі, а також як організувати сприятливе і здорове робоче місце вдома.
  • Привчіть дитину дотримуватись гігієни. Мити руки перед їжею і після туалету – найпростіше правило, яке захистить вашу дитину від десятка хвороб.
  • І головне — налаштуйтесь психологічно. Психологічний комфорт дуже важливий як для дітей, так і для батьків. У наступних публікаціях ми детально розкажемо, як зустріти 1 вересня без стресу і паніки.

Про усі ці теми будемо детально говорити упродовж трьох наступних тижнів.Якщо у вас є запитання чи пропозиції до цієї теми, долучайтеся до обговорення прямо тут, у коментарях до публікації.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.