Соціум

Суд селу не закон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У Тисменичанах (Надвірнянський район) вже другий рік не вщухає земельний конфлікт навколо великої ділянки, яка багато років служила за стадіон. Її хочуть забудувати. У вівторок, 25 січня, відбулася сесія сільської ради. Саме вона і мала покласти край земельній тяганині. «Напевно, ніщо так не згуртовувало тисменичан, як ця забудівельна проблема», – каже сільський голова Сергій Баланюк.

На цій сесії місцеві депутати проголосували проти судового рішення – надати заявникам місце для забудови. Це з радісними оплесками та вигуками «Молодці!» підтримала громада села. Але присутній на засіданні юрист наголошував, що ці дії неправомірні. І жодна сесія не має права скасовувати рішення суду.

«Громада села мала діяти лише у правовому полі, – каже начальник юридичного відділу Надвірнянської РДА Олексій Госедло. – А це є рішення суду, яке обов’язкове для виконання на території України всіма громадянами. Все, що відбувалося на сесії, поза правовим полем. На ній не мають права ставити на голосування відміну рішення суду. Такого уповноваження у сесії та в голови села немає. Суд повністю задовольнив позов. Апеляцію тисменичанська сільрада подавала. Тому постанова суду набрала законної сили і є обов’язковою для виконання».

Проте громаду села це не переконало. Проти рішення суду проголосували 14 депутатів. Голова села Сергій Баланюк, бачачи, що ситуація того дня так і не вирішиться, взяв відповідальність на себе та підтримав односельчан.

«Ця земельна ділянка за генпланом підлягає під забудову, але вона багато років використовувалася як стадіон, – пояснює Баланюк. – Люди про це не знали. Заявники подали документи на забудову. Ніхто не знав, що межі співпадуть, і ці ділянки зачеплять межі стадіону. Крім того, ми виділили їм альтернативну ділянку найбільшою площею у новобудовах. Але вони відмовилися. Це просто справа принципу».

На попередньому скликанні сесії сільради депутати та заявники дійшли певного компромісу та проголосували за те, щоб дозволити будівництво. Домовились, що забудовники не зачеплять стадіону.

«Коли ж прийшла архітектура, то зробили так, що земельні ділянки зачепили аж половину стадіону, – каже сільський голова. – Тоді й почався конфлікт. Я виносив його на загальне слухання зборів селян, яке відбулося минулої неділі. Людей це зачепило за живе».

Зачепило, бо понад 40 років ця ділянка слугувала за спортивний майданчик, недалеко річка, непроїжджа частина – все для дітей. До речі, вони впродовж цілої сесії стояли з транспарантами: «Поверніть нам стадіон».

А вже після зібрання задоволена громада колядувала під стінами сільради, а гості з РДА підбадьорювали заявників, що треба трошки почекати, аби все втихомирилось. Отже, напевно, це таки не остання сесія…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.