На думку голови Івано-Франківської облдержадміністрації Дениса Шмигаля, розвивати туризм у Галичі можна за допомогою студентів. Тож туди планують перенести кафедру етнології та археології історичного факультету Прикарпатського університету.
Також, каже Шмигаль, притягуватимуть у Галич туристів будуть нічні клуби. Про це він розповів в інтерв’ю «Укрінформу», пише «Репортер»
«Галич стоїть на транзитному шляху до Буковелю. Торік через Галич проїхали щонайменше 2,5 млн туристів. Що їх там могло зупинити чи затримати, якщо у цьому місті немає ані де переночувати, ані де перекусити? – сказав голова ОДА. – Зізнаюсь, коли я працював у Бурштині, до мене приїжджали гості, яких я зустрічав із потягу в Галичі. О 8-й годині ранку я не міг там знайти місця, аби запросити людей на сніданок. Ресторани у цей час іще не працюють. Та й рівень їхнього сервісу теж міг би бути кращим. Тобто, у Галичі немає туристичної інфраструктури. А до успіху треба бути готовими. У Галичі туристи можуть чудово провести два-три дні, бо він – унікальний, там все дихає середньовіччям та українською історією. Але де туристи мають зупинитись на цей час? Переконаний, що новий подих, пожвавлення і рух у Галич можуть принести молоді люди. Отже, туди треба привести студентів».
За його словами у середмісті Галича є будівля районної лікарні, яку місцева влада готова передати Прикарпатському національному університету, аби він переніс туди кафедру етнології та археології історичного факультету.
«Що може бути кращим для Галича, де ще на десятки, а може, й сотні років вистачить роботи для археологів? Про це ми вже говорили з ректором університету та головою Галицької райради. Усі підтримують таку ідею», – повідомив Денис Шмигаль.
Водночас, керівник державного заповідника «Давній Галич» уже розробив проєкт готелю на ділянці, яка прилягає до Музею етнографії.
«Два-три готелі, добрі ресторани, візит-центр мають стати магнітиками, які притягуватимуть сюди туристів. Далі треба говорити про розважальні програми: дискотеки, нічні клуби та інше. Про це вже маємо вести розмову з місцевим бізнесом», – каже керівник області.
Також голова ОДА розповів, що в області є 3000 кілометрів місцевих доріг і 1200 мостів, з яких 80% – у неналежному стані. Тому облдержадміністрація звернулася до Мінрегіону з проханням виділити для Івано-Франківської області 300 млн грн з держбюджету. За ці кошти зможуть відремонтувати близько 48 мостів, з них 2 – на державних дорогах.
Comments are closed.