Соціум

Сьома річниця розстрілів на Майдані. Як це було (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Сім років тому в центрі Києва відбувалися жорстокі протистояння між учасниками протестів на Майдані та силовиками.

Вони тривали з 18 по 21 лютого і стали завершальним етапом “Революції гідності” та призвели до втечі з України Віктора Януковича та частини його оточення, пише BBC Україна.

У 2015 році 20 лютого оголосили Днем пам’яті героїв Небесної сотні. Саме того дня, взимку 2014-го, загинуло найбільше активістів – 48. Загалом за кілька днів протистояння на Майдані та біля нього з життя пішли, за різними оцінками, від 78 до 83 протестувальників.

Усіх їх почали називати “Небесною сотнею”. Наймолодшому із загиблих – Назару Войтовичу – було 17. Найстаршому – Івану Наконечному – 83 роки.

Від поранень, отриманих 20 лютого, згодом померли ще 20 протестувальників. Так “Небесна сотня” стала сотнею уже буквально, а не символічно.104 героям Небесної сотні зрештою було посмертно присвоєно звання Героїв України.

Так само 20 лютого 2014 року є і датою початку збройної агресії Росії: того дня Москва розпочала заходи, які зрештою призвели анексію Криму.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба з нагоди сьомої річниці початку українсько-російського конфлікту заявив, що напавши на Україну, Москва втратила вплив на неї: “Сім років тому Росія віроломно напала на Україну, коли Володимир Путін дав наказ “зеленим чоловічкам” захопити Крим. Але тоді він не врахував найголовнішого. Він кинув виклик не тільки українській державі, яка тоді була у важкому стані. Він кинув виклик нескореному українського народу”.

“Москва не втримала Україну в сфері свого впливу. Навпаки, назавжди втратила її”, – додав Кулеба.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.