Американська підприємниця Мелісса Чу в колонці для Medium розповідає про те, чому розум і працьовитість не є гарантією успіху
[…] Я знаю лише кількох розумних і працьовитих людей, які насправді роблять щось видатне, поки інші просто процвітають. Деякі і зовсім дрейфують, не знаючи, що їм робити. І тоді я зрозуміла наступне: коли мова заходить про успіх, існує безліч факторів, які він включає – будь то повноцінна кар’єра, хороші відносини або здоров’я. Так, без розуму цього не досягти, як і без працьовитості. Але в цій грі має бути щось більше, ніж просто два фактори, – йдеться у перекладі колонки письменниці на НВ.
Ось сім причин, чому ви не станете успішним, навіть якщо розумні і працелюбні:
1. Ви не у злагоді з новими людьми
Легко залишатися з тими, кого ви давно знаєте. Ви пам’ятаєте всі історії один одного і у вас є свої жарти. Але проблема в тому, що з давніми друзями ви прокручуєте і обговорюєте раз по раз одні й ті ж ідеї, а значить, нічого не знаєте про інші перспективи за межами вашого пузиря.
Спочатку поспілкуватися з новими людьми може здаватися важким завданням, але ставте перед собою прості цілі. Наприклад: знайомитися хоча б з однією людиною на тиждень.
2. Ви проти змін
Перебуваючи довгий час в одному і тому ж середовищі, вам стає важче адаптуватися до чогось нового. Хороша новина в тому, що зміни – шанс для можливостей та інновацій. Замість того, щоб чинити опір змінам, подивіться, що найкраще ви можете взяти. Можливо, ви знайдете щось нове для розвитку бізнесу або побачите інші перспективи. Будьте відкриті для нових концепцій і цікавтеся навколишнім світом.
3. Ви не хочете ризикувати
Розумні люди часто обирають безпечну дорогу. Вони можуть обирати певний шлях або навіть кар’єру, тому що саме так вчинили їхні однолітки.
Хоч це і гарантує безпеку, але може бути рутинно і нудно. Я часто чую від розумних людей, що вони не задоволені своєю роботою і хочуть робити щось ще, але бояться.
Якщо ви роздумуєте про те, щоб розвідати незнайому територію, запитайте себе, яким буде ваше життя через десятиліття, якщо ви відмовитеся від цієї ідеї. Чи будете ви шкодувати про своє рішення або будете задоволені ним?
4. Ви вважаєте, що за замовчуванням заслуговуєте успіху
Люди, які багато працювали в школі, звикли бути на вершині і чути про те, який великий у них потенціал. […]
І тепер вони впевнені, що заслуговують чогось більшого в силу свого інтелекту. Вони очікують, що двері будуть автоматично відчинятися перед ними, за замовчуванням. На жаль, в житті все не так, як у школі. У реальності, ваші результати не ґрунтуються тільки на роботі й ваших зусиллях. Ваші результати – це поєднання важкої праці, стратегічного мислення і удачі. Працюючи над першими двома пунктами, ви зможете вплинути і на останній.
5. Ви постійно женетеся за тим, що вражає в цей момент
Я часто чую від успішних людей, що вони ненавидять витрачати час даремно. Розумні люди занадто обізнані про цінності свого часу: коли ви витрачаєте час і сили на щось одне, то потенційно втрачаєте щось інше. […] Коли ви зосереджуєтесь на одній меті, в довгостроковій перспективі це дасть хороші результати. А ось рух «захоплення – нудьга – рух до чогось нового» – ні.
6. Ви не можете ухвалити рішення
Якщо ви розумні і працелюбні, перед вами може бути відчинено безліч дверей. На жаль, занадто велика кількість варіантів, так само може обмежувати вас, як і наявність тільки декількох варіантів. За наявності великої кількості варіантів, важче вирішити, що робити. […] Замість того, щоб відразу захопитися декількома починаннями, я пропоную спочатку оцінити їх. Поговоріть з іншими людьми і проведіть дослідження, перш ніж приймати рішення: чи підходить це заняття вам і вашому способу життя?
7. Ви не вірите в себе
Дивно, але розумні люди можуть недооцінювати свої здібності. Вони самі – власний найгірший критик, який змушує їх повірити, що вони не здатні виконати те, на що в дійсності у них є сили.
У розумних людей – високі стандарти в роботі. Кожного разу, коли вони працюють над проектом, вони ретельно аналізують і перевіряють кінцевий продукт.
Може здатися, що це – непогана звичка, але найчастіше це більше виснажує, ніж приносить користі. Перфекціонізм заважає людям рухатися вперед до своїх цілей або ставити починання в пріоритет.
Тому замість того, щоб дозволяти страхам «що, якщо?» Або «я недостатньо хороший», ховати від вас нове, подумайте про те, якии ви хочете бачити своє життя роки по тому. Почавши працювати, ви перестанете чекати біля моря погоди в очікуванні дива – і будете рухатися до нього.
Що ви будете робити сьогодні, щоб наблизитися до успіху? Що утримувало вас від цього?
Comments are closed.