Минулого тижня кілька десятків працівників Івано-Франківської міської станції швидкої невідкладної допомоги вийшли на пікет. Вони виступили проти об’єднання з обласним центром екстреної допомоги.
Люди побоюються, що після реорганізації багато з них втратять роботу, а мешканці, які викликають «швидку» через потребу у невідкладній допомозі, втратять можливість її отримати. (Екстрена допомога – це в разі екстремальних ситуацій, аварій, опіків і т. д., а невідкладна – грип, отруєння тощо).
Нагадаємо, з нового року у «швидкій» почалася реформа – набрав чинності закон «Про екстрену медичну службу». Облрада створила «Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», головним лікарем якого призначили Володимира Похмурського.
15 січня центр зареєстрували як юридичну особу. І вирішили, що має бути тільки одна юрособа, решта мусять увійти як відділення. Однак із цим згідні не всі. Наприклад, калуські медики запропонували доєднатися до центру саме в якості юридичної особи. Івано-Франківськ – теж.
Як каже голова профспілкового комітету міської «швидкої» Богдан Венник, зараз у них працюють 480 осіб. Ці люди цілодобово обслуговують населення Івано-Франківська та прилеглих сіл, надають і екстрену, і невідкладну допомогу. «В разі ліквідації нашої станції й передачі її в обласну структуру, – наголошує він, – ми будемо надавати тільки екстрену допомогу. Адже в їхньому статуті не передбачені функції невідкладної, а це проблема, бо тут є обслуговування онкохворих, інвалідів і т. д.».
Крім самих працівників, участь у пікеті взяли мешканці, яких також турбує ця реформа. Адже хворі іванофранківці у вихідні чи позаробочий час іноді викликають «швидку» – щоб поміряти тиск, зробити укол чи почути рекомендації. Люди припускають, що з часом нішу невідкладної допомоги можуть зайняти приватні структури.
Головний лікар міста Тарас Масляк переконаний – закон треба виконувати. І наголошує, що закон передбачає: може бути одна юридична особа, а можуть бути й декілька.
«Люди хочуть, щоб станція залишалася структурним підрозділом центру екстреної медичної допомоги, але щоб зберегли юридичну особу, – пояснює Масляк. – Натомість облрада хоче зробити обласне відділення, в яке би мали ввійти відділки».
Також Тарас Масляк зауважив: він проти будь-яких скорочень (а саме про це на одному з виконкомів говорив Володимир Похмурський – Авт.). Мовляв, якщо починати таку справу із звільнень, то нічого не вийде.
«У штаті мають бути і санітарки, і медсестри і решта, – говорить головний лікар міста. – Так ми і закон не порушимо, і працюватимемо без «крові». А от коли процес вдосконалиться, буде більше фінансів, збільшиться матеріальна база, то вже аж тоді будемо думати – ліквідовувати структуру чи залишити».
За словами Тараса Масляка, допоки не буде нормально функціонувати невідкладна допомога, яку на 80 % має замінити дільнична служба, робити такі кадрові зміни – не на часі.
Comments are closed.