Круглолице дівчатко із хлібчиком з салом у стилі Гапчинської, мініатюрка з «Хору імені Верьовки» та навіть … величний Кобзар, пророблений до найдрібніших деталей. Усі вони – герої виставки робіт із полімерної глини шестикласника Владислава Угриновича, йдеться у сюжеті Канал 402.
Фігурку Тараса Шевченка школяр створив до 210-ї річниці від дня народження українського поета. Та до класичного образу додав авторське бачення.
Це захоплення, розповідає школяр, розпочалося з книжок – прадідусь зліпив йому фігурку Снігової королеви. Натхненний такою ідеєю Владислав і сам вирішив створювати міні-скульптури.
Спочатку героїв ігор, мультфільмів та улюблених книг виліплював із пластиліну. Та вироби із цього матеріалу зберігаються погано. Тож у 7 років познайомився із полімерною глиною.
Сам процес створення фігурок, каже автор, не складний. Але варто докласти зусиль, коли йдеться про деталі. Невеличкі скульптури вимагають менше уваги. До прикладу нецке, які у японському мистецтві традиційно вирізають з кісток, можна зліпити за дві години. А ось виготовлення складніших може зайняти і кілька днів.
Та Владислав тут не просто творчий учень, а ще й помічник вчителя. Адже у межах своєї виставки проводить для учнів третього ліцею інтерактивні екскурсії – розповідає про полімерну глину, традиційну кераміку та українських майстрів.
Наталія Буяк – вчитель образотворчого мистецтва і креслення – своїм вихованцем пишається.
Сьогодні в особистій колекції Владислава з десяток фігурок. ще кілька – подарував. Утім продавати їх, або ще десь виставляти окрім школи, поки не планує. Каже – у дорослому віці бачить себе дизайнером, чи декоратором. Тож те, чим займається сьогодні, його шлях у майбутнє.
Comments are closed.