Соціум

Щороку на Прикарпатті реєструють до 360 випадків раку молочної залози

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щогодини рак молочної залози забирає життя однієї українки, а кожні 35 хв реєструється новий випадок.

Рак молочної залози, кажуть медики, лідирує серед захворювань жінок. Ситуація на Прикарпатті теж невтішна, пише Репортер з посиланням на канал 402.

В Івано-Франківській області щодня реєструють рак молочної залози

За словами директора департаменту охорони здоров’я ІФ ОВА Ігоря Дмитренка, щодня в однієї прикарпатки діагностують цю недугу.

У нашій області на обліку перебуває 4 273 жінки. З них 2 811 стоять на обліку протягом п’яти років, – каже Ігор Дмитренко.

Особливої профілактики раку молочної залози не існує. Тому основне завдання пацієнтів – слідкувати за своїм здоров’ям, робити самоогляди і відвідувати мамолога.

Читайте: Рак не йде на карантин. Після Covid-19 лікарі очікують більше прикарпатців з пізніми формами онкології

Коли жінка сама у себе вже щось знаходить, уже не йдеться про ранню стадію. Щоб жінка пішла до лікаря, її нічого не має турбувати. Пацієнт без скарг повинен прийти на профілактичний огляд – каже завідувачка хірургічного відділення Прикарпатського клінічного онкологічного центру Аліна Андріїв.

Також в області є проблема з браком необхідних медпрепаратів, щоб лікувати рак молочної залози. Якщо базовими антибіотиками чи знеболювальними здатні забезпечити пацієнтів стовідсотково, то із хіміопрепаратами є проблеми. Їх мають постачати централізовано.

Більше дивіться у сюжеті 402.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.