Соціум

Щоб народні доми оживали. На Франківщині громади запрошують до створення універсальних просторів для всіх

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У понеділок, 29 липня, у Франківську розповіли про суть і важливість проєкту, що днями стартував на Франківщині “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” та умови участі в ньому.

До 2 серпня триватиме відбір громад області, які зможуть взяти участь у навчанні та створенні власних просторів, отримають ресурс для їх облаштування та проведуть там перші власні події.

“Низова демократія передбачає рівне залучення різних верств населення: молоді й людей похилого віку, представників національних меншин та етнографічних груп, учасників бойових дій та внутрішньо переміщених осіб, людей з різними видами інвалідності та, навіть, іноземців, що проживають в Україні. Так формується дружнє середовище, зручне для життя, – говорить очільниця ГО “Молода Просвіта”, керівниця проєкту Євгенія Бардяк. – Ми шукаємо громади, які би хотіли створити громадські простори та стати прикладом відкритості до різноманіття”.

Такими локаціями для просторів можуть бути народні доми, клуби, бібліотеки. 

Взяти участь у відборі громад можна заповнивши анкету до 2 серпня за лінком. За результатами конкурсу 4 серпня до участі у проєкті буде затверджено п’ять громад. Кожну громаду представлятимуть по 8 активних мешканців, яких буде відібрано додатково.

«Ми хочемо, щоб ці народні доми та бібліотеки оживали і користувалися попитом серед різних верств населення», – додає Бардяк.

Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України каже, що проект “Зміцнюємо громади, об’єднуючи Україну” – дуже важливий, бо акумулює місцеву демократію.

«На превеликий жаль активність громадських просторів – дуже низька, – говорить Стефанчук. – Цей проект дозволить акумулювати креативний потенціал з розвитку громад. І це дозволить говорити про новий етап розвитку. Будь яке рішення завдяки децентралізації приймається в діалозі з громадою. Участь у схожих проектах дає можливість мешканцям залучатися до реалізації заходів, до пошуку ресурсів, розвитку середовища».

«Ми очікуємо на активізацію громад. І простори забезпечимо інвентарем та запропонуємо грант до 10 000 грн на реалізацію їх заходів, – каже Євгенія Бардяк. – Крім того, вони матимуть нагоду поїхати на схід України і перейняти досвід успішних громадських просторів, створених завдяки інтенсивній грантовий підтримці. Сподіваємося, цей досвід буде корисним».

Щоб взяти участь в конкурсі, треба заповнити анкету, в якій зазначити, наскільки різноманітною є громада. Ціль проекту – створювати громадські простори не лише для молоді, а й для різних категорій населення – пенсіонерів, жінок з дітьми, людей з інвалідністю. Адже, окрім фізичної доступності, важлива і доступність між людьми – щоб на один захід могли прийти усі мешканці громади.

Марія Гогільчин, засновниця ГО для людей з вадами зору «Біла тростина» говорить, що нараді дві нагальні проблеми: доступність простору та відсутність інтеграції.

«Все у світі сьогодні змінюється, але інтеграція незрячих людей у суспільство відбувається повільно, – говорить Марія Гогільчин. – Просторів, куди б люди могли прийти – не вистачає. Орієнтирів для незрячих теж не вистачає, хоча з 1 квітня в дію вступили нові ДБН із встановлення звукових і тактильних направляючих».

З приводу додаткової інформації можна звертатися на електронну адресу molodaprosvita.if@gmail.com або за номером телефону (097) 9787602.

Деталі конкурсу читайте на сторінці організації.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.