Соціум

Що таке домен? Вибір і реєстрація домену

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

що таке домен для сайту

Перший етап створення будь-якого сайту – це реєстрація домену. Домен – це ім’я, від якого залежить впізнаваність бренду або компанії. Чим простішу та звучнішу назву ви оберете, тим краще її запам’ятають користувачі.

В статті ми розповімо про те, що таке доменне ім’я і для чого воно потрібне.

Що таке домен

Доменне ім’я – це назва вашого вебресурсу та одночасно його електронна адреса в мережі. Воно унікальне, тому користувачі використовують домени для ідентифікації та пошуку необхідних їм онлайн-ресурсів. І це відповідає на питання “навіщо потрібен домен?”.

Доменне ім’я для сайту складається з декількох рівнів:

  • Домен першого рівня. Це доменна зона, яка відокремлена від придуманої частини назви точкою. Наприклад, в mail.google.com – це .com.
  • Домен другого рівня. Це повна назва домену, яку ви реєструєте і за яку платите. Наприклад, в mail.google.com – це google.com.
  • Домен третього рівня. Це піддомен, який ви можете створити на стороні DNS-провайдера (доменного реєстратора або хостинг-провайдера), після реєстрації домену другого рівня. Наприклад, структура домена mail.google.com – це піддомен домен третього рівня.

Перший та другий рівні домену обов’язкові для реєстрації назви. Третій рівень – це опціональна частина, яку можна не використовувати. Проте за допомогою піддоменів можна створити зручну структуру для сайту. Наприклад, основний ваш ресурс – це superwebsite.com. Тоді можна створити магазин на shop.superwebsite.com, блог на blog.superwebsite.com, а форум на forum.superwebsite.com.

Рівнів може бути більше, але всі вони розділені крапками. Наприклад, test.mail.google.com, hello.test.mail.google.com. Проте домени вище третього рівня не запам’ятовуються, тому краще їх не використовувати.

Як вибрати доменне ім’я

Перед тим, як зареєструвати домен, його треба придумати, спираючись на такі рекомендації:

  • Домен – це короткий опис ресурсу. Тематика вашого ресурсу також може бути показана в назві сайту. Наприклад, для особистих блогів часто використовується поєднання ім’я та прізвища власника. Назва компанії – це хороший вибір для організацій, а ім’я бренду – це варіант для відомих торгових марок. Залежно від того, наскільки точно ви виберете доменне ім’я, відвідувачам буде зрозуміло, цікавий їм цей сайт чи ні.
  • Кожне зареєстроване ім’я унікальне. Якщо хтось вже володіє придуманим вами ім’ям, то вдруге його зареєструвати не можна. Проте ви можете використовувати варіації в написанні (наприклад, mywebsite.com може бути зайняте, а my-website.com вільне) або вибрати ім’я у вільній доменній зоні (наприклад, mywebsite.com вже зайняте, але вільне mywebsite.net). Якщо ж для вас важливо отримати доменне ім’я з конкретним написанням в конкретної доменної зони, то існує можливість його викупити у власника. Тут питання може стояти лише в ціні, якщо доменом володіє скупник доменних назв. Але якщо під доменом знаходиться чинний ресурс, то отримати домен може бути набагато складніше.
  • Деякі домени мають неоднозначне написання, особливо при мовній передачі. Назви на латині часто викликають плутанину в літерах “c” і “k”, “a” та “e”, “s” і “z”. Якщо написання обраного вами домену може заплутати користувачів, то краще зареєструвати всі доступні варіанти імені. Налаштувавши перенаправлення зі всіх таких доменів на правильний ресурс, ваші клієнти точно не загубляться та відкриють правильний вебсайт.
  • Не використовуйте занадто довгі назви. Оптимально використовувати поєднання до трьох слів. Такі назви легко запам’ятовуються, а користувачі зможуть їх згадати та ввести в браузері за необхідності.
  • Якщо ваша аудиторія – це україномовні або російськомовні користувачі, то ви можете подумати про домени з написанням кирилицею (IDN-домени). Такі назви буде легше запам’ятати для такої аудиторії.
  • Вибір доменної зони не менш важливий. Часто зона відображає сферу діяльності вашого ресурсу, а це впливає на сприйняття користувачів. Популярні зони .com, .net, .org є “універсальними”. Це варіант для сайтів без певної орієнтації на тематику або географію користувачів. Тематичні зони – хороший вибір для ресурсу з чіткою сферою і тематикою. Наприклад, художні галереї можуть зареєструвати домен в зоні .gallery, а ресурсам технічної спрямованості варто звернути увагу на зону .tech. Використання національних зон дозволяє вказати орієнтацію на певну аудиторію сайту або походження власника онлайн-ресурсу.

як зареєструвати домен для сайту

Як зареєструвати домен

Основні правила для реєстрації назви:

  • Кожну назву можна зареєструвати тільки один раз.
  • Мінімальний строк реєстрації – 1 рік, а максимальний залежить від обраної доменної зони.
  • Зареєструвати можна тільки повну назву: домен першого рівня, який закінчується символами обраної доменної зони (наприклад, google.com).
  • Частина назва, яке розташоване праворуч від точки перед доменною зоною, може складатися з 2-63 символів латинського алфавіту, цифр від нуля (0) до дев’яти (9) або дефіса (символ “-“). Національні домени можуть бути довжиною від 2 до 63 символів (літер національного алфавіту, цифр або дефіса) в кодуванні Punycode.
  • Дефіс не можна використовувати на початку та в кінці назви.
  • Домени в національних зонах мають свої особливості реєстрації. Наприклад, щоб зареєструвати назву в зоні .ua, потрібно мати зареєстровану торговельну марку.

Перед покупкою назви, її слід перевірити. Для цього зробіть наступне:

  • Переконайтеся, що назва не є чужою торговою маркою та не порушує авторських прав. Для цього є багато онлайн-інструментів, які ви легко знайдете в мережі.
  • Пошукайте назву в соціальних мережах і переконайтеся, що її не використовують якісь сторінки.
  • Перевірте домен в пошукових системах. Якщо на домені раніше був сайт, ви можете отримати великий перелік результатів. Такий трафік може стати перевагою для сайту, який ви створите вже на вашому домені. Якщо результатів немає, то домен міг не використовуватися або міг потрапити під фільтрацію.

Після цього можна переходити до процесу реєстрації:

  • Знайдіть надійного реєстратора, вивчивши різні рейтинги та відгуки користувачів.
  • Перевірте доменне ім’я в усіх зонах, використовуючи пошуковий модуль для доменів.
  • Виберіть вподобану доменну зону, яка поєднується з назвою.
  • Завершіть реєстрацію на сайті, слідуючи підказкам на екрані.
  • Підтвердіть володіння доменом, виконуючи вказівки в електронному листі, який ви отримаєте після реєстрації. Для цього у вас буде 15 днів, інакше домен перестане працювати та потрібно буде звертатися до реєстратора за допомогою.

Тепер ви знаєте для чого потрібен домен та як його правильно обрати. Сподіваємось, що керуючись нашими підказками, ви зможете придумати цікаву назву для вашого вебресурсу.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.