Соціум

Що таке архітектурне освітлення?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Архітектурне освітлення – це новий вид мистецтва, де перетинається архітектура, дизайн, інженерія, а також особливості психологічного сприйняття людини. Щодня, гуляючи нічним містом, ми вже звикли бачити вуличні ліхтарі чи підсвічені сквери, але чи часто ми можемо побачити саме архітектурне освітлення, де світло ліхтарів гармонійно доповнює будівлю? Підсвіченими можуть бути як житлові, так і комерційні будівлі. Але особливо красиво виглядають споруди, що несуть історичну цінність, в яких складна композиція на фасаді, така як колони, пілястри, декорування.

Yes

Особливості архітектурного LED освітлення

Архітектурне освітлення фасадів – це не лише про монтаж ламп на фасад, а й про особливість кольорів, кутів світла, будови та обрисів фасаду. Освітлення несе в собі 3 аспекти:

  1. Естетика будівлі. Сучасна архітектура пропонує найрізноманітніші рішення для житлових та комерційних будинків. Щоб ввечері будівля не стояла темною плямою, а особливості фасаду були помітними – використовують архітектурну підсвітку.
  2. Функціональність. Дозволяє зробити простір навколо цікавішим, кращим для сприйняття та життя.
  3. Економність. Архітектурне освітлення виконане з використанням світлодіодних ламп дозволяє економити на електроенергії. В той час як звичайна лампа споживає 60 Вт, то один діод – 3 Вт.

Компанія світла та звуку SPECTRSTORE – це одна з небагатьох компаній в Україні, які реалізують справжні проекти архітектурного освітлення. Для нас фасадне освітлення – це мистецтво. Ми не просто заливаємо світлом фасад, а шукаємо та продумуємо кожну деталь, щоб висвітити усі елементи, зберегти красу архітектури та змінити сприйняття будівлі вночі від вигляду вдень. При цьому, архітектурне освітлення не має псувати вигляд – воно повинно доповнювати те, що вже створене архітектором.

Як ми реалізовуємо підсвітку будівель?

 оперний театр.jpg

За 10 років роботи ми виконали проекти для різних споруд – ресторани та готелі, житлові комплекси та приватні будинки, церкви та храми, пам’ятники та пам’ятки архітектури. Яскравим прикладом є підсвітка Львівського національного театру опери та балету, Ратуша у місті Дрогобич та Белз. Завдяки нашому досвіду, ми виробили наш власний оригінальний стиль. Варто зазначити, що у нашій команді працюють проектувальники, світлодизайнери, інженери та цілий монтажний відділ.

Реалізація проекту освітлення відбувається у декілька етапів:

1. Вивчення та заміри будівлі, врахування побажань замовника та технічних складових.

2. Розробка 3D проекту будівлі та 3D візуалізація архітектурного освітлення.

3. Виготовлення ЛЕД ламп окремо для кожного проекту із потрібним кольором та кутом подачі світлового променя.

4. Прокладання кабелю із дотриманням технічних норм.

5. Монтаж світлодіодних ліхтарів без завдання шкоди фасаду.

Фасадне освітлення дозволяє грати з формами будівлі та тінями, воно робить місто привабливим як для самих жителів, так і для туристів. Для кафе чи ресторанів – це як ще один спосіб стати помітними, для житлових чи приватних будинків – це і безпека – добре освітлена територія, яка проглядається з дороги, а також для високих будинків, які знаходяться поруч з аеропортами, додатковий сигнал. Якісно виконане освітлення служитиме 10, а то і більше років і не втратить своєї актуальності.

edemlight.jpg

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.