У рамках соцопитування франківці розповіли, які проблеми міста їх найбільше турбують, а також про свої основні пріоритети життєдіяльності, цінності тощо.
У середу,5 грудня, в редакції видання “Галка” студентки-соціологині четвертого курсу Прикарпатського національного університету презентували результати дослідження на тему: “Соціальний портрет франківця”.
На початку презентації, доцент кафедри філософії, соціології та релігієзнавства філософського факультету ПНУ Ірина Кучера зазначила, що студенти-соціологи співпрацюю з редакцією “Галки” вже три роки. Як показує час, соцопитування є цікавими та актуальними для франківців, а студенти, у свою чергу, набувають практичних навичок за своєю спеціальністю. Вона також зазначила, цьогоріч соціологиці дуже грунтовно виконали завдання – презентацію поділили на блоки, респондентів поділили за статтю.
“Ми, шляхом анкетування, протягом вересня-жовтня опитали франківців віком від 18 років у різних районах міста. Опрацьовано анкети 422 респондентів. На одну особу йшло приблизно 15-20 хвилин, адже анкета досить велика. Цікавилися у містян чи легко влаштуватися у Франківську на роботу, як проводять вільний час, на що найбільше франківці витрачають місячний бюджет тощо”, – розповідає студентка 4 курсу філософського факультету ПНУ Марія Соломон.
Серед іншого, мешканців попросили оцінити свій загальний стан здоров’я. 44.8% опитуваних оцінили його “добре”. До слова, за даними досліджень, 73.4% респондентів підписали декларацію зі сімейним лікарем.
Також виявилося, що саме здоров’я франківці цінують найбільше – їх 24.1%. Матеріальне становище посіло другу позицію – 15%. Згідно з результатами соцопитування, здобуття вищої освіти у франківців на останньому місці.
Були в анкеті й відкриті питання, де франківці могли відповісти на питання більш грунтовно.
“Ми запитали франківців “Із чим асоціюється у Вас місто Івано-Франківськ?” та отримали дуже цікаві відповіді. Для когось – це культурне та розвинене місто із домашнім затишком, комфортом і спокоєм. Для інших – місто для навчання, місто молодості, мрій, натхнення. Також франківців тішить, що в Івано-Франківську збільшується кількість парків, скверів тощо”, – каже співавторка дослідження Ольга Бурдило.
Крім того, містян просили вказати, які проблеми їх турбують найбільше. 13.6% опитаних вважають, що в Івано-Франківську сумнівна якість надання медичних послуг, 12.8% – рівень заробітної плати. Також найбільшими проблемами франківці вважають незадовільний стан доріг у місті, ціни та стан громадського транспорту, поширення корупції.
За даними опитування, аби міська влада заслужила довіру франківців, перш за все потрібно діяти відкрито та прозоро – так вважають 22.1% опитаних. Також, на думку містян, необхідно протидіяти корупції, покращити медичне обслуговування і громадський транспорт.
Студентки підсумували, загалом, середньостатистичний франківець свій вільний час проводить з родиною, читає книги, сидить у соцмережах, витрачає кошти переважно на комунальні послуги і продукти. Людям вдається зробити певні заощадження. Загалом місто мешканцям подобається, однак, на думку респондентів, Франківську не вистачає креативних просторів.
“Треба піднімати у Франківську рівень соціології. Дуже здивувало, що люди більш радо відповідали на політичні питання, ніж на побутові, про особисте життя”, – ділиться враженнями студентка Ольга Бурдило.
Comments are closed.