Соціум

Що потрібно знати про використання посуду з поліпропілену: розповідають фахівці Normak.com.ua

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Контейнер для зберігання з поліпропіленовою кришкою — компанія «Нормак»

Навколо використання пластикового посуду завжди купа питань. Як його правильно мити? Чи безпечно з нього їсти? Чи можна в ньому довго зберігати продукти? Які є обмеження у використанні такого посуду? Чи можна використовувати його у мікрохвильовій печі?

Експерти Normak.com.ua знають все про професійне обладнання для HoReCa і спробують дати вичерпні відповіді на всі питання про пластиковий посуд.

З якого пластику роблять посуд?

Для виготовлення посуду використовується два типи пластика: термосет або термопласт.

Термосети (вони ж термореактивні пластмаси) витримують високі температури і не переходять при цьому у рідкий стан. Але при досягненні певної температурної межі починається руйнування молекул матеріалу. Найпоширеніший термореактивний пластик, з якого роблять посуд, — меламін.

Термопласти мають чітко визначену температуру плавлення, при якій вони переходять у в’язкий стан. Для виготовлення посуду використовують такі термопласти, як трітан, полікарбонат і поліпропілен. Зупинимося більш детально на останньому.

Загальна інформація про поліпропілен

Оскільки поліпропілен відноситься до термопластів, вироби з нього можуть повторно перероблятися. В даний час цей матеріал активно використовується в промисловості. Він цінується за оптимальне співвідношення ціни і експлуатаційних характеристик.

Вироби з поліпропілену часто зустрічаються в повсякденному житті. Це:

  • кухонний інвентар, посуд та інші товари народного споживання;
  • інгалятори, контейнери, шприци та інші дрібниці, які використовуються в медицині;
  • деталі автомобілів та побутової техніки;
  • матеріали для упаковки.

До переваг цього термопласта відносять:

  • низьку ціну;
  • високу міцність;
  • стійкість до різних кислот та лугів;
  • вологостійкість.

Недоліками поліпропілену вважають:

  • відносно невисоку температуру тривалого використання (через високий коефіцієнт теплового розширення);
  • низьку стійкість до УФ-випромінювання;
  • погану адгезію фарби.

Ці особливості матеріалу створюють певні обмеження у використанні такого посуду.

Контейнери з поліпропілену — компанія «Нормак»

Які продукти можна зберігати у контейнерах з поліпропілену?

Поліпропіленові контейнери найчастіше використовуються для зберігання і транспортування продуктів харчування. Обмежень за типом продуктів немає. Такі ємності підійдуть і для сухих сипучих продуктів (круп, спецій, цукру, борошна і т. п.), і для продуктів з високим вмістом вологи, і для готових страв.


Використовуючи контейнери з поліпропілену для продуктів з різким запахом (спеції, риба і т. п.), не забувайте щільно закривати кришку. Інакше інші продукти, розташовані поруч, можуть увібрати запахи.


Температурний діапазон використання ємностей з поліпропілену

Поліпропілен плавиться при t +175 °C. Це та температура, при якій пластик стає рідким. Розм’якшуватися матеріал починає при t +140 °C. Але робоча температура для тривалого використання поліпропіленового посуду не перевищує + 120 °C.

Як правило, вона знаходиться в межах + 80–110 °C. Для різного посуду максимальна температура експлуатації може відрізнятися. Цю межу потрібно уточнювати у продавців/виробників посуду. Крім того, дана цифра часто вказується на самих виробах.

Мінімальна температура експлуатації поліпропілену -20 °C. Тривалий вплив більш низьких температур може зробити пластик ламким та крихким.

Використання у НВЧ-печі

Не всі контейнери з поліпропілену підходять для розігрівання продуктів у НВЧ-печі. Це пов’язано з різною верхньою межею температури та іншими особливостями пластика.

Контейнери, які можна гріти у мікрохвильовій печі, маркуються позначкою із зображенням хвиль.

Полипропілен та ультрафіолет

Вироби з поліпропілену від тривалого впливу ультрафіолету змінюють свої властивості: вони стають більш крихкими і жовтіють. Щоб цього не сталося, не зберігайте такий посуд на відкритому сонці.

Миття у посудомийній машині

Поліпропіленові ємності можна мити вручну і в посудомийних машинах. Миючі засоби використовуються ті ж самі, що і для керамічного посуду. Не рекомендовано мити пластикові контейнери металевими губками або жорсткими щітками: вони можуть пошкодити гладку поверхню виробів.

Прозорі контейнери з поліпропілену — компанія «Нормак»

Як часто потрібно замінювати контейнери з поліпропілену?

Поліпропілен — міцний та зносостійкий матеріал. Розбити його випадково практично неможливо. Навіть спеціально розбити його в умовах закладів громадського харчування дуже складно. Виходить, такі контейнери можна використовувати вічно?

Не зовсім так. Крім механічного зносу виробів, який легко оцінити за зовнішнім виглядом (тріщини, подряпини і відколи), існує ще поняття зносу самого матеріалу.


Якщо на контейнері з’явилися тріщини, його пора замінити. У мікротріщинах можуть накопичуватися шкідливі бактерії.


Явна ознака зносу самого пластику — зміна кольору. Можливо, такий контейнер занадто довго стояв на сонці або його використовували при температурі нижче допустимої. У будь-якому випадку, якщо контейнер змінює колір, ми рекомендуємо придбати замість нього новий.

Крім того, потрібно врахувати і природне старіння матеріалу. Якщо контейнеру більше 3 років, ми також радимо його замінити.

Вибір контейнерів з поліпропілену

І наостанок, декілька порад від професіоналів про те, які моменти ще потрібно врахувати при виборі контейнерів для зберігання. Зверніть увагу на те:

  • наскільки щільно закривається кришка;
  • чи є на ємності градуювання;
  • наскільки зручно штабелюються порожні і заповнені контейнери.

Якщо плануєте купити оптом або вроздріб контейнери для зберігання продуктів, звертайтесь до компанії «Нормак»: https://normak.com.ua/kontejnery-dlya-hraneniya

Контакти компанії «Нормак»

Сайт: normak.com.ua

Телефон: 044 383-59-50, 068 564-58-52, 066 055-18-99

Адреса: вул. Робоча 89, м. Дніпро, 49008, Україна

Email: info@normak.com.ua

Instagram: instagram.com/normak_ua/

Опубліковано на замовлення Ideas Bureau Slav.ua

Ideas Bureau Slav.ua — комплексне просування вашого бізнесу. Надійно. Професійно.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.