Соціум

Ринок праці Києва після карантину

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Карантинні заходи в більшості областей поступово слабшають, столичний бізнес в свою чергу починає приходити в норму. Громадянам все легше найти роботу в Киеве, тому, що на ринку праці з’являється все більше і більше вакансій.

У магазинах покупці роблять більш значні покупки. А оренда житла дещо зросла. Але не все так добре, як до пандемії. Заборгованість по виплаті зарплати співробітникам від українських підприємств з квітня по травень зросла на 4,9%. На початок червня цей показник становить 3,142 млрд грн.

Стаття розповість про те, в якому економічному стані зараз знаходиться країна і чи така в ній криза, як передбачали ЗМІ під час піку пандемії.

Ресторани та заклади громадського харчування

Після вимушеної ізоляції, яка тривала 2 місяці, заклади громадського харчування відкрили свої двері для відвідувачів. Але з 1 червня ситуація загострилася: українська влада знову обмежили роботу кафе, барів і ресторанів – закладам потрібно закриватися о 10 годині вечора.

Ольга Насонова, директор консалтингової компанії «Ресторанний консалтинг» коментує цю ситуацію так: «Подібні заходи для ресторанів – це величезний удар по бізнесу. Якщо в звичайних закладах громадського харчування люди можуть поїсти в будь-який час, то в ресторанах обстановка інша. У них продається алкогольна продукція, яку купують, найчастіше, до вечора. А в барах основна торгівля починається з вечора, пізніше 23:00. Заклади після карантину ледве прийшли в норму і працювали з дотриманням усіх санітарних норм. А зараз додаткові обмеження зовсім душать бізнес “.

Михайло Оседашвілі, співвласник ресторану «М’ясоїд» ділиться своїми переживаннями: «Наш заклад відкривається о 5 годині вечора. Основний потік відвідувачів припадає на 8 годині вечора. А оскільки нові обмеження забороняють працювати довше 22:00 … Я не знаю, чи підуть до нас клієнти на 2 години. Але іншого виходу немає: ми або працюємо і підлаштовується під нові умови, або закриваємося. Будемо триматися до останнього. Хоча виручка залишає бажати кращого. Зараз наше кафе не отримує більше 50% прибутку, яка була до введення карантину.

Нашим закладам поставили жорсткі умови. Мало того, що ми працюємо менше за часом, так ще всім співробітникам необхідно дотримуватися 100 правил, які написані на 48 сторінках.

Приблизно половина з них – реальні вимоги, решту складають бюрократи. Реальна ситуація: в минулу суботу в наш бар прийшла поліція і три людини з перевіркою.

Вони дуже уважно все перевіряли, намагаючись знайти, за що б зачепитися і оштрафувати. Вимірювали відстань між столами. За новими нормами вона не повинна бути меншою 1,5 метра.

Намагалися зробити догану за те, що наші співробітники не перевірили температуру одному з перевіряючих. Але він сам забіг в приміщення, проігнорувавши наш імпровізований медичний пост. Результатом перевірки було схвалення: виявляється, ми перші, хто зміг дотримати всіх норм. Але загальна поведінка і манера розмови перевіряючих були жахливими … »

Великі мережі ресторанів теж страждають від посткарантинних заходів. Президент ресторанного холдингу «Смачно» Дмитро Алмазов коментує: «Прибуток зменшилася до 20-30% від того, що була до пандемії. А гостей стало значно менше. До нас приходять 25-40% відвідувачів від тієї кількості, що було до пандемії. Показник залежить від дня тижня і часу доби. Ми плануємо до початку вересня добити показник відвідуваності до 50%, а до Нового року відновитися остаточно. Сьогоднішня мала кількість гостей обгрунтована кількістю посадочних місць. Через карантин його довелося скоротити наполовину.

Не всі великі громадські заклади вийшли з карантину. Серед них:

  • кав’ярня-бар «Новий смачний проект» на Воздвиженці;
  • чебуречна «Софра» у ст. м. «Олімпійська»;
  • кафе «Жовток»;
  • «Like a Local’s wine bar» на вул. Січових Стрільців;
  • бар Lost & Found;
  • кафе «Rakhat Lukum» на бульварі Лесі Українки;
  • мережа піцерій «Челентано».

Beauty-сфера: ажіотаж пройшов

Б’юті-сфера також зазнала наслідків від карантину. Засновник великої мережі барбершопов «Frisor» Дмитро Верховецький повідомляє: «В Україні закрилася майже половина салонів краси. Наприклад, ми закрили свою філію у Львові. Напевно закриємо і в Києві. Після офіційного зняття обмежень спостерігався ажіотаж. Неможливо було передбачити завантаженість по роботі. По одним вихідним все забито, то порожньо. Може, це пов’язано з тим, що постійні клієнти знайшли перукарів ближче. А може, стрижка в зв’язку з новими обставинами більше не займає чільне місце».

Валентина Створова, власниця Київського салону краси «Magic» розповідає: «У першій половині червня було повно клієнтів. Нам навіть довелося взяти нового майстра манікюру. Але ось у другій половині місяця – тиша».

Нерухомість: пожвавився ринок оренди і недорогого житла

Попит на житло поступово відновлюється. Покупці воліють купувати готове житло, в яке можна заселитися в найближчі півроку. Але покупки все одно залишають бажати кращого. Тому що в період невизначеності люди обережно приймають такі важливі рішення, як покупка нерухомості.

Стійко стоять на ногах тільки великі забудовники. У них накопичилися платежі по розстрочці. Вони покривають основні фінансові витрати на матеріали, працівників та ін. Поки ніхто із забудовників не збанкрутував, але говорити про це рано. Минуло мало часу з піку карантину.

Ринок оренди відновився. Власники житла повернули колишні ціни на житло, а до серпня попит на винаймання житла тільки зросте.

Бутіки: не все так погано

Торгові центри після карантину швидко прийшли в норму. Хоча відвідуваність не така висока, як до пандемії. Але продажу і середній чек підвищилися. Може, це пов’язано з відкладеним попитом. Дані показники по товарообігу вище торішніх. А це хороша динаміка.

Ринок праці оживає

Активні вакансії в порівнянні з квітнем зросли на 50%. Потрібні співробітники в сферу краси, громадського харчування та іншого бізнесу, який відновив свою роботу після пандемії. Через карантин багато закладів громадського харчування налагодили доставку. Через що виник попит на послуги доставщиків і логістів.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.