Соціум

Рятувальники з допомогою дрона провели рейд у Франківській громаді – виявили двох паліїв трави

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У суботу, 2 вересня, на території Івано-Франківської громади провели рейди щодо запобігання спалювання сухої рослинності. П‘ять рейдових груп з допомогою дрона перевірили усі 19 населених пунктів Івано-Франківської міської територіальної громади.

Рейд провели рятувальники спільно з національною поліцією, муніципальною інспекцією з благоустрою та представниками органів місцевого самоврядування.

За результатами рейду муніципальна інспекцією з благоустрою склала два протоколи за статтею 152 КУпАП. Для виявлення осередків пожеж під час рейдів рятувальники використовували БПЛА, а також здійснювали інформування через гучномовець.

В ході рейдів рятувальники наголосили на забороні випалювання сухої трави та сміття на присадибних ділянках, пожнивних залишків та залишків після збору врожаю. Наголосили на основних застережних заходах розведення відкритого вогню, особливо поруч із господарчими будівлями, лісовій місцевості, рекреаційних зонах, територіях, де можуть виникнути торф’яні пожежі, – повідомляють в ДСНС.

На Прикарпатті пожежонебезпечний період досі триває, а це означає, що природні екосистеми вразливі до вогню: суха рослинність може спалахнути від найменшої іскри. А пожежа за лічені хвилини здатна поширитись на велику площу, знищуючи все на своєму шляху.

️ Вогнеборці щодня виїжджають на пожежі на відкритих територіях. У ДСНС кажуть, переважна кількість займань трапляється через легковажність громадян, котрі не зважають на чисельні застереження рятувальників. Люди продовжують наводити лад на своїх земельних ділянках та прилеглих територіях, випалюючи сухостій. Вітряна погода сприяє швидкому поширенню вогню, який нерідко перекидається на людські поселення, об’єкти інфраструктури та завдає матеріальних збитків. ️

Пам’ятайте, що подібні неконтрольовані загоряння можуть спричинити такі тяжкі наслідки, як загибель людей, перекидання вогню на житлові, дачні, господарчі будинки та споруди, руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин. А також неконтрольоване поширення вогню, може призвести й до масштабних пожеж торфовищ та лісових масивів, – звертаються рятувальники.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.