Після недавніх трагічних подій у Києві, коли під час ракетної атаки московитів загинули люди, які намагалися потрапити до укриття, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків зібрав нараду зі своїми заступниками й представниками освіти, підприємств, установ та організацій, у відомстві яких перебувають споруди цивільного захисту, а також правоохоронних органів. Очільник міста видав розпорядження про організацію вільного доступу до укриттів.
На цей час у місті є понад 300 адрес, де облаштовані укриття чи сховища.
Вони зосереджені у закладах освіти, культури, медичних і в житловому фонді. Також міський голова доручив, щоби на кожному такому об’єкті була інформаційна табличка з іменем і номером телефону контактної особи, відповідальної за сховище.
У літню пору під час повітряної тривоги людей прийматимуть і укриття в закладах освіти, за винятком чергових дитячих садків. Щотижня сховища у місті перевірятимуть, для чого міський голова створив спеціальну комісію.
Читайте Руслан Марцінків: Благоустрій міста активно продовжується попри несприятливі для цього воєнні умови
А після наради міський голова Руслан Марцінків разом із працівниками місцевих медій зробив рейд містом, обравши випадкові адреси укриттів. Не попередивши адміністрацію, вони заїхали до поліклініки №5, де сховище може вмістити до 100 людей одночасно.
Тут зроблено сучасний ремонт, є питна вода і, що дуже важливо, є два виходи. Хоч це укриття розраховане на недовге перебування людей, бо не має штучної вентиляції, однак тут під час повітряної тривоги в будь-який час доби можна сховатися, запевнила директорка КНП «Центр первинної медичної і консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук.
Другою локацією, куди вирушив міський голова з журналістами, стало тролейбусне депо. Тутешній об’єкт цивільного захисту за двома масивними залізними дверима розрахований на майже три сотні людей. Це справжнє бомбосховище, облаштоване усім необхідним і є придатним навіть на випадок ядерної атаки. Тут працює радіо, є два виходи, вмонтовано генератор. Заступник директора КП «Електроавтотранс» Андрій Тютюник наголосив, що у випадку повітряної тривоги двері тут відчинено завжди й для всіх.
Наступним об’єктом перевірки стало укриття у житловому будинку.
Щоби довести, що наперед сховища не готували, адресу назвали самі журналісти: вул. Хіміків, 17. Багатоповерхівка розташована неподалік тролейбусного депо, у підвалі співвласників багатоквартирного будинку є тимчасове укриття.
Його стан зовсім не такий, як у попередніх комунальних установах, — павутина, порохи, подекуди сміття. Заступник директора управляючої компанії КП «Комфортний дім» Ярослав Баб’як каже, що підвали — це власність самих мешканців будинку, і на їхнє прохання працівники підприємства винесли сміття та підсушили підлогу.
Стосовно укриттів у житлових будинках міський голова Руслан Марцінків пропонує самим мешканцям спільними зусиллями привести їх до ладу, а «Комфортному дому», якщо компанії буде надано доступ, допомогти в облаштуванні сховищ.
Читайте Руслан Марцінків: Ми переконалися, що вкладена в землю праця дає свої результати
Останнім відвіданим стало укриття в ліцеї №24 на вул. Хіміків, 1, де навчаються понад 1500 учнів. Тут є окремо два сховища: для молодших класів і старших.
На час літніх канікул ми відкриті для жителів мікрорайону. Проблема в тому, що потрібно переконувати людей йти до бомбосховища під час тривоги, — каже директор ліцею №24 Ігор Мельничук.
Однак і мирним мешканцям тилового Івано-Франківська, за словами Руслана Марцінківа, необхідно пам’ятати, що у країні війна і наше місто не застраховане від атак ворога.
Загроза залишається, російські дрони можуть долетіти і до нашого міста. Через трагічну ситуацію в Києві робота над покращенням функціонування сховищ в Івано-Франківську буде посилюватись. А самих франківців прошу відповідальніше ставитися до свого життя і у разі повітряної тривоги ховатися в безпечних місцях, — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Мирослав Стефанців
На правах промо
Comments are closed.