Соціум

Руслан Марцінків: Ми переконалися, що вкладена в землю праця дає свої результати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Комунальне підприємство Франківськ АГРО фактично завершило весняну посівну кампанію, яка через рясні опади затрималась на кілька тижнів. Цього року сою, соняшник і гречку аграрники засіють загалом на 150 гектарах землі (торік було 69 га посівних), які підживлено добривами та засобами захисту рослин. Через несприятливу погоду, зокрема велику кількістю опадів і прохолоду, сівбу гречки змістили на першу половину червня.

Читайте Руслан Марцінків: Допомога міста дозволить фінансово полегшити людям перехід на індивідуальне опалення

Руслан Марцінків Франківськ Агро

Отже, у травні соняшником було засіяно по 20 га в Тисменичанах і Радчі. Соєю — 44 га в Радчі, 11 га в Добровлянах і 21 га в Тисменичанах.  До речі, сою посіяли генно немодифіковану, яку використовують для виробництва продуктів харчування. З огляду на цьогорічні погодні умови в.о. керівника КП «Франківськ АГРО» Дмитро Сергенюк сподівається на середньостатистичний врожай.

Читайте Руслан Марцінків: Івано-Франківськ прямує до сучасної охорони здоров’я

Нагадаємо, торік Івано-Франківська міська громада вперше взялася за сільськогосподарське виробництво у своїх селах та успішно реалізувала зібраний врожай. Утворене в липні 2021 року КП «Франківськ АГРО» торік ґаздувало на 68 га невикористовуваних, переважно зарослих чагарниками земель поза межами сіл Тисменичани, Радча, Братківці й Добровляни. На них довелося застосувати всі необхідні етапи підготовки землі під посіви: корчування чагарників, оранку, дискування, культивацію, щоб довести ґрунт до посівної кондиції.

Цього року площі посівів зросли до 150 га.

Зокрема й через те, що частину ділянок було повернуто з тимчасової оренди в комунальну власність.

КП «Франківськ АГРО» вже обзавелося технікою для сівби зернових культур, має трактор і навісне обладнання: важку борону, культиватор, обприскувач, розкидувач добрив, сівалку. Ще потребує сівалки для олійних технічних культур, як-от соняшника і кукурудзи. Купити комбайн для підприємства наразі надто дорого. Нещодавно придбали в Радчі старі складські приміщення. У перспективі їх реконструюють під елеваторний комплекс для очищення, сушіння та зберігання зерна й базу для техніки.

Читайте Руслан Марцінків: Івано-Франківськ знову продемонстрував свою культурно-мистецьку різноманітність

Івано-Франківська міська рада підтримує розвиток сільськогосподарського виробництва в міській громаді, зокрема овочівництва, садівництва, ягідництва та тваринництва, і в інший спосіб. Торік прийняла Програму розвитку сільського господарства на 2022-2025 роки. В її основі є можливість для виробників отримати одноразово протягом року компенсацію за одним із напрямків фермерства: за придбання в племгосподарствах великої рогатої худоби та садивного матеріялу плодово-ягідних культур, встановлення краплинного зрошення для плодово-ягідних культур і спорудження модульних теплиць.

2022-й був нашим першим сільськогосподарським роком. Ми переконалися, що вкладена в землю праця дає свої результати, фінансові в тому числі. Тому цього року розширили площі посівних земель під гречку, соняшник і сою. Також до кінця року мають запрацювати наші комунальні парники, де будуть вирощувати зелень, у тому числі для наших садочків і шкіл. Наступного року розширюватимемо посівні площі, будемо брати в людей паї в оренду та їх обробляти, — зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.