Соціальна політика в міській територіяльній громаді, що матеріялізується в грошові допомоги соціально вразливим жителям міської територіяльної громади (МТГ), родинам загиблих на війні захисників України, дітям військовослужбовців, людям з інвалідністю І та ІІ груп, жителям віком понад 70 років і внутрішньо переміщеним особам, є однієї з найбільш помітних у роботі міської влади Івано-Франківська.
Під час минулотижневої оперативної наради директор департаменту соціальної політики Василь Семанюк детально поінформував про стан виплат у міській громаді. Однією з найбільш соціально вразливих є категорія її жителів, яким виповнилось 75 і більше років. Загалом цього року надано допомогу 10307 таким особам; 337 особам з інвалідністю І групи; 715 особам з інвалідністю ІІ групи, яким не виповнилося 70 років, розмір пенсії яких на 31.12.2021 року не перевищував 2999,99 грн. Крім того, соціальні пільги і доплати до дня народження отримують і представники «золотого віку» (старші 70 років), особи з інвалідністю І-ІІ груп, діти військовослужбовців.
Зокрема допомогу з нагоди дня народження виплачено 503 дітям віком до 18 років, батьки яких призвані на військову службу або беруть участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, і 20 франківцям, яким виповнилося 95 років.
Читайте: У селі Крилос стартувала акція «Зігрій воїна-захисника»
Особливу увагу місто звертає на тих своїх земляків, які стали на захист нашої держави, та на їхні родини. Зокрема запроваджено виплати нашим героям, родинам тих, хто віддав своє життя за незалежність нашої держави. На цей час сім’ям 54-х загиблих (померлих) захисників і захисниць України та двом дружинам безвісти зниклих бійців виділено з бюджету Івано-Франківської МТГ одноразові матеріяльні допомоги на загальну суму 5 400 000 грн. Також призначено щомісячні допомоги 128 родинам бійців, які загинули в московсько-українській війні. А пораненим учасникам бойових дій під час нинішньої повномасштабної війни міська влада надає матеріяльну допомогу на лікування в розмірі 10 тисяч грн. На кінець серпня ц. р. її отримали майже 200 бійців. Також допомогу на лікування надають і тим учасникам бойових дій, які були поранені з 2014 року, — загалом на 2,5 млн грн.
Також щомісячно отримують матеріяльну допомогу в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб: 58 родин загиблих (померлих) учасників АТО/ООС; 52 родини загиблих (померлих) захисників і захисниць України, які входили до складу добровольчих формувань територіальної громади, осіб, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією московії проти України. А до Дня Незалежности України одноразові допомоги з міського бюджету надано 291 мешканцеві з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС та військовослужбовців, резервістів, добровольців, які отримали поранення під час проведення АТО в східних областях України.
Соціально вразливі категорії мешканців отримують одноразову матеріяльну допомогу від міста і на встановлення індивідуального опалення. На це з міського бюджету було виділено 260 тисяч грн для 26 таких сімей, а також 82 мешканцям на часткове відшкодування вартости придбаного газового/електричного котла — загалом 1 млн 66 тисяч грн.
Читайте: Прикарпатець пробіг 250 км, щоб помогти ЗСУ
Традиційно щомісячно виплачується допомога у розмірі прожиткового мінімуму матері героя Небесної Сотні, 10 сім’ям військовослужбовців, які загинули в Афганістані, чотирьом Почесним громадянам міста Івано-Франківська; в розмірі по 2000 грн — 9 ветеранам ОУН-УПА; по 500 грн — 18 реабілітованим особам, які відбували покарання; по 600 грн — 172 батькам, які доглядають за дітьми з інвалідністю підгрупи А віком до 18 років.
А ще, за інформацією директора департаменту соціальної політики В. Семанюка, в Івано-Франківську діє програма продуктової допомоги. За час її дії було видано 3940 продуктових наборів особам з інвалідністю І і ІІ груп; сім’ям в яких є діти з інвалідністю; пенсіонерам віком 70+, розмір пенсії яких на 31.12.2021 року не перевищував 2999,99 грн, та одиноким жителям територіяльної громади.
Івано-Франківськ є соціально відповідальним містом, яке старається допомагати рідним наших героїв-учасників бойових дій, родинам загиблих, ветеранам визвольних змагань ОУН-УПА, пільговим категоріям. Для жителів нашої громади запроваджено достатньо великі соціальні пільги. В цей непростий час наше місто демонструє, як потрібно допомагати своїм людям, які потрапили в соціальну скруту, — каже міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.
Правила для отримання грошової допомоги з коштів Івано-Франківської МТГ незмінні. Їх встановлено рішенням виконавчого комітету ІФМР від 6.04.2022 року №291 «Про виплату одноразових матеріальних допомог» (зі змінами, внесеними 2.05.2022 року, рішення №332). Заяви на отримання матеріяльної допомоги в місті нині приймають уже за іншою адресою: відділ звернень громадян ІФМР перебрався з ліцею №3 у ліцей №5 (вул. І. Франка, 19), а тому заяви потрібно подавати за вказаною адресою або ж у територіяльні відділення ЦНАПів в інших населених пунктах міської громади. Також із 5 вересня внутрішньо переміщених осіб із питань соціального захисту приймають у ДНЗ №14 «Кристалик» (вул. Марійки Підгірянки, 21). А мешканці громади зможуть звертатися безпосередньо у департамент соціальної політики (вул. Грушевського, 29).
Мирослав Стефанців
На правах промо
Comments are closed.