Соціум

Руслан Марцінків: “Івано-Франківськ має всі можливості розвивати тролейбусний рух”

Google+PinterestLinkedInTumblr

Для Івано-Франківська дуже тяжкий воєнний 2022 рік завершується позитивною подією. 19 грудня відкрито нову тролейбусну лінію довжиною 7 км. Вона з’єднала мікрорайон Пасічна з мікрорайоном БАМ, тобто дві крайні точки міста — тролейбусне депо та автостанцію №3.

Марцінків: "Франківськ має можливості розвивати тролейбусний рух"

Відтепер тролейбусний маршрут №5 пролягатиме вулицями Тролейбусна, Галицька, Північним і Південним бульварами, вулицями Романа Гурика та Гетьмана Мазепи. Замість майже години, як було раніше, пасажири зможуть добиратися в один чи другий кінець міста навіть менш ніж за пів години, запевнив директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.

Нова тролейбусна лінія — один із найбільших інфраструктурних проєктів в Івано-Франківську, про втілення якого мріяли десятиліттями. Для його реалізації спочатку протягом кількох років з великими клопотами об’єднували Північний та Південний бульвари. Далі з нуля збудували тягову станцію і, власне, маршрут. А на всьому шляху тролейбуса за маршрутом №5 замінено все вуличне освітлення та громадські зупинки.

Марцінків: "Франківськ має можливості розвивати тролейбусний рух"_1

Читайте Руслан Марцінків: “Підприємці повинні підставити плече та разом із владою рятувати людей”

Контракт на виконання цього проєкту було підписано наприкінці 2020 року з компанією «Плутон» із Запоріжжя, а виконавець розпочав будівництво в лютому 2021 року. Будівництво нової тролейбусної лінії та тягової підстанції фінансував Європейський банк реконструкції та розвитку.

Нова тягова підстанція, яка забезпечує роботу нової тролейбусної лінії, стане першою, збудованою у Франківську за останні 28 років. Вона повністю автоматизована та енергоощадна. Керувати електротранспортом можна фактично з неї. І у випадку вимкнення електроенергії підстанція, стверджують інженери, ще якийсь час працюватиме.

Підстанція дуже сучасна. Повністю автоматична, екологічна, енергобережлива, запроваджено на ній і елементи штучного інтелекту. Для мене як для людини, яка живе в Запоріжжі, в зоні бойових дій, пуск нового об’єкту під час війни – це вже значуща подія, – так прокоментував важливість цього електроенергетичного об’єкта генеральний директор компанії «Плутон» Дмитро Овсянікер.

Марцінків: "Франківськ має можливості розвивати тролейбусний рух"_2

Читайте Руслан Марцінків: Поїздки на фронт з допомогою буду продовжувати

Новим маршрутом №5 проїхався 19 грудня і міський голова Руслан Марцінків. Він запевнив, що це перша, але точно не остання тролейбусна лінія, яку обслуговуватиме нова тягова підстанція.

Підстанція дає нам можливість розвивати й інші маршрути, які з часом будуть у місті. У нас є можливості, щоб Івано-Франківськ мав екологічний транспорт, і тролейбусний рух розвивався в нашому місті. Після перемоги та завершення енергетичної кризи ми зможемо на АС-3 в мікрорайоні БАМ запустити ще один маршрут, – каже Руслан Марцінків.

Читайте Руслан Марцінків: Завдяки злагодженій роботі енергетиків, комунальників і розумінню франківців ми переживемо цю важку зиму

Керівництво міста й КП «Електроавтотранс» запевняють, що запуск маршруту №5 на новій тролейбусній лінії не призведе до збільшення споживання електроенергії, з якою нині криза по всій державі. Адже КП «Електроавтотранс» відповідно скоротило кількість рейсів тролейбусів на усіх нинішніх маршрутах.

Проїзд на новому маршруті №5 19 та 20 грудня був безоплатним для всіх пасажирів.

Автор: Мирослав Стефанців

Промо

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.