Соціум

Руслан Марцінків: Докладаємо всіх зусиль, щоб транспортний Івано-Франківськ ставав кращим

Google+PinterestLinkedInTumblr

Івано-Франківськ, який і на всеукраїнському рівні визнано одним із «революціонерів» у розвитку громадського комунального транспорту, зробив чергові кроки в цій справі. 4 вересня на міські маршрути, в тому числі на оновлений 29-й маршрут, що став комунальним, виїхало 8 сучасних комунальних автобусів європейського рівня «Solaris Urbino 12» екологічного стандарту Євро-6. Цими автобусами свій транспортний парк недавно поповнило КП «Електроавтотранс». І цим довело число автобусів на маршрутах до 78-ми.

Також цього понеділка почав діяти і новий тролейбусний маршрут №8. Він з’єднав по новій електролінії мікрорайони Майзлі і БАМ, а БАМ — з ринком і вокзалом.

Руслан Марцінків: Докладаємо всіх зусиль задля того, щоб транспортний Івано-Франківськ ставав кращим

Вісім сучасних 12-метрових низькопідлогових автобусів «Solaris Urbino 12» місто недавно закупило в Польщі. І вони у міській громаді є першими транспортними пасажирськими засобами найвищого екологічного стандарту Євро-6. Цей стандарт діє в Європі з 2015 року. Автобуси оснащені кондиціонерами, спеціальними трапами для зручності пересування людей з інвалідністю або батьків з візочками, тобто є комфортними для пасажирів і водіїв.

Читайте Руслан Марцінків: Громада пам’ятає, шанує і розуміє, якою ціною дається нам Незалежність

Ці машини, прототипом яких був німецький автобус «Neoplan Centroliner 12», випускає польська компанія «Solaris Bus&Coach». Нині їх успішно експлуатують у Польщі, Німеччині, Франції, Австрії, Чехії, Словаччині, Естонії, Латвії, Литві, Болгарії.

«Ці вісім автобусів «Solaris Urbino 12» — 2016 року випуску, але з пробігом від 16 тисяч до 190 тисяч кілометрів. Вони практично нові, навіть зовні помітно їх добрий стан. В автобусах було зроблено технічну діагностику, повністю замінено необхідні вузли. Всі генератори, ремені, фільтри, мастила було замінено на нові», — розповів директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.

Ці хороші «соляріси» дозволяють нам вперше мати автобуси класу Євро-6, підтверджують, що комунальний транспорт у місті розвивається. Попри дуже складні часи, докладаємо всіх зусиль, щоб транспортний Івано-Франківськ ставав кращим, сучаснішим і комфортнішим, — зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Таке радикальне поповнення комунального автопарку в місті сталося востаннє ще у 2020 році. Тоді місто закупило 9 автобусів. А в тролейбусному сполученні у Франківську останньою значущою подією стало з’єднання Північного і Південного бульварів та будівництво нової тролейбусної лінії з тяговою підстанцією. Завдяки цьому наприкінці 2022 року тролейбусний маршрут №5 сполучив мікрорайони Пасічну та БАМ.

Читайте Руслан Марцінків: Міська громада вдячна цим дітям за ратний подвиг їхніх батьків

Розвиток громадського транспорту в Івано-Франківську — один із пріоритетів міської влади. Саме тому журналісти небезпідставно назвали ці процеси «транспортною революцією». За головування в місті Руслана Марцінківа комунальний транспорт радикально оновлено й рівень транспортного обслуговування в міській громаді піднято на якісно вищий рівень.

Мирослав Стефанців

На правах промо

Читайте Руслан Марцінків: За потреби франківці знову вирушать на допомогу тим містам, яким вона буде необхідна

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.