Соціум

Руслан Марцінків: Цього року ми знову розширили посівні площі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Минулоріч через несприятливу погоду посівну кампанію розпочали на кілька тижнів пізніше. Нині свій третій сезон рільники Івано-Франківської громади відкрили, наче звірившись із календарем. Тож днями вже дали старт посівній кампанії.

Руслан Марцінків: Цього року ми знову розширили посівні площі

На поля міської громади техніка комунального підприємства «Франківськ Агро» виїхала ще на початку календарної весни. Вже у березні активно попрацювала на самозалісненій землі в селі Радча. Тут після видалення чагарників зорали понад 7 га цілини. Тепер раніше непродуктивні землі громади залучені у процес сільськогосподарського виробництва.

З 2022 року КП «Франківськ Агро» таким же чином повернула до обробітку 130 га так званих неліквідних площ. Цьогоріч сільськогосподарські угіддя громади збільшилися орієнтовно на 70 га і загалом становлять 190 га. Для порівняння: у 2023 році «Франківськ Агро» засіяло майже 130 га, що було на 88 % більше, ніж у 2022-му, коли підприємство вперше взялося за сільськогосподарське виробництво на 69 гектарах.

Читайте Руслан Марцінків: Хочемо, щоб молодь могла реалізуватися в Івано-Франківську

Після внесення добрив для забезпечення нормальної вегетації озимої пшениці в міській громаді почалася підготовка до весняної посівної кампанії. Рільники виконали мілке боронування та закрили вологу (це перша технологічна операція ранньої весни, яка запобігає інтенсивному випаровуванню вологи) на полях загальною площею 150 га в Радчі, Тисменичанах, Підпечерах, Підлужжі та Добровлянах.

Посівна кампанія у громаді розпочалася наприкінці минулого тижня.

У квітні «Франківськ Агро» планує посіяти соняшник на 18 га в Радчі, на 17-ти — у Підлужжі, на 8-ми — в Підпечерах і на 12-ти — в Добровляна. Сою – на 79 гектарах у Радчі й на 21 га — в Тисменичанах.

Загалом цього року в міській громаді буде на 103,5 га посіяно сою, на 57 га — соняшник і на 12 га — гречку. Торішньої осени також засіяли 17,5 га озимою пшеницею в Братківцях і Тисменичанах.

Читайте Руслан Марцінків: Місто взяло на себе левову частину витрат добровольчого шпиталю

Вкладена в землю праця, як показав минулий рік, дає свої непогані плоди. Тому цього року знову розширили посівні площі, повернувши в сільськогосподарський ужиток зарослі поля. В умовах війни важливо, аби жоден клаптик землі не пустував. Але посівними площами ми не обмежуємось, плануємо розвивати й овочівництво. Нині тривають роботи над створенням тепличного комплексу. Невдовзі започаткуємо і лісогосподарський напрямок роботи, — зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. — А разом із тим керівництво громади заохочує до розвитку сільськогосподарського виробництва й приватну ініціативу. Для цього в нас діє «Програма розвитку сільського господарства Івано-Франківської МТГ на 2022-2025 роки». Вона є немалою запомогою для активних селян міської громади, і вони активно користуються цією фінансовою підтримкою.

Мирослав Стефанців

Читайте Руслан Марцінків: Разом з медиками постійно працюємо над якістю медпослуг у громаді

На правах реклами

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.