Соціум

Різдво 2023. Де у Франківську можна буде купити ялинку на свята

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Перше зимове свято вже на носі, час шукати ялинку, яка прикрасить дім у різдвяний час. Лісгоспи Прикарпаття вже розпочали продавати хвойні дерева мешканцям.

Стартує продаж ялинок і на ринках, пише Репортер.

Лісгоспи

Минулого року прикарпатські лісгоспи не продавали зрубані ялинки. Цього року дерева можна придбати у трьох із них. Ціни коливаються в межах 130-700 грн — в залежності від розміру дерева. Загалом у середньому по Україні ціна на 1 м ялинки така ж, як і минулого року, – 135 грн.

Цьогоріч офіційно купити ялинку можна лише у трьох лісгоспах Івано-Франківської області:

  • Філія «Івано-Франківське лісове господарство» – місто Івано-Франківськ, вулиця Василіянок, 48; 0968842169;
  • Філія «Коломийське лісове господарство» – село Нижній Вербіж, вулиця Дружби 18; 0673430617;
  • Філія «Осмолодське лісове господарство» – селище Перегінське, вулиця Сагайдачного, 142; 0962962610.

Цієї зими у лісгоспах планують продати декілька тисяч ялинок. Їх вирощують на спеціальних новорічних плантаціях.

Як розповідають у державному підприємстві «Ліси України», створення плантацій новорічних ялинок є екологічним та економічно виправданим, адже дозволяє за 60 років створити й реалізувати близько 10 таких плантації.

Термін вирощування складає 4-8 років. Цей «новорічний врожай» – найбільш швидкостиглий. Адже зазвичай дерева ростуть, у залежності від породи, від 60 років і більше, – кажуть у підприємстві. –  Ми спеціально кронуємо новорічні ялинки для того, щоб гілочки були густими, а хвоя – пишною. Тобто на певній відстані від стовбура лісівники зрізають точку росту на гіллі, і внаслідок цього прокидається кілька нових бруньок, гілля стає густішим.

Ринки

Попри те, що свята цього року пройдуть швидше, на базарах Івано-Франківська ще небагато святкових дерев. Поки на центральному ринку продають збірні ялинки з гілочок. Ціна – від 100 до 600 грн, залежно від висоти. Ялинкові гілки продають по 50 грн.

Штучні ялинки уже можна придбати у різних магазинах. У середньому ціна за одну стартує від 300 грн за маленьке дерево і до 3000 грн за велике, понад 2 м.

Крім того, на території Палацу Потоцьких в Івано-Франківську проведуть традиційний зимовий ярмарок. В одному з будиночків можна буде купити ялинки в горщику. Втім, поки невідомо, коли саме вони надійдуть до Палацу. Про це повідомлять на сторінці підприємства згодом.

Також варто пам’ятати, що купувати живі зрубані ялинки чи сосни у непризначених для цього місцях та без штрих-коду – порушення закону. Нагадаємо, живі ялинки мають обов’язково мати бирку зі штрих-кодом. Перевірити штрих-код чи інші документи на дерево можна на сайті лісових господарств за посиланням.

Ялинку в горщику в оренду

Уже не один рік Івано-Франківська архієпархія УГКЦ проводить акцію з надання в оренду ялинок у горщику. За умовами акції, в Екологічному центрі архієпархії можна взяти ялинку в горщику на час свят. При цьому орендар зобов’язується правильно доглядати за деревом, зокрема, не ставити його біля батареї, регулярно поливати відстояною водою тощо.

Після свят дерево треба віддати назад у центр. Його висадять навесні на території церков, шкіл та в інших громадських місцях.

Цього року ялинку можна буде орендувати орієнтовно з 20 грудня за адресою: Івано-Франківськ, вул. Софрона Мудрого, 22. Їх мешканці зможуть тримати в себе приблизно до 9-10 січня. Ціну за оренду різдвяного дерева поки не визначили. Минулого року послуга коштувала 250 грн (плюс ще стільки ж застави, яку потім віддадуть). Цьогоріч, як і у 2022, суму, зібрану з оренди ялинок, передадуть на ЗСУ.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.