Соціум

П’ятеро прикарпатців отруїлися “печерицями”. Як не сплутати отруйні й їстівні гриби

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Нещодавно у селі Верхня Липиця Рогатинського району зареєстрували випадок отруєння грибами.

П’ятеро потерпілих, серед них двоє дітей, перебувають у медзакладах. Всі потерпілі знаходяться на стаціонарному лікуванні в лікувальних закладах, пише Репортер з посиланням на пресслужбу Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Прикарпатці отруїлися пластинчатими грибами, які потерпілий назбирав у лісі, вважаючи, що це печериці.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області нагадує основні правила профілактики отруєнь грибами:

–  Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках). Особливо слід уникати стихійних ринків.

–  Збирайте і купуйте гриби тільки ті, про які вам добре відомо, що вони їстівні.

–  He збирайте гриби, навіть умовно їстівні, у міських парках, скверах, дворах, поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, у хімічно- та радіаційно-небезпечних зонах. Гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними для їжі.

–  Не збирайте гриби з потовщенням біля основи ніжки – “бульбою”, оточеною оболонкою.

–  Не збирайте ушкоджені гриби, зів’ялі, червиві або ослизлі, а також частинки грибів.

–  He збирайте пластинчасті гриби, бо отруйні гриби маскуються під них.

–  He збирайте “печериці”, у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка білого кольору. У справжніх їстівних печериць пластинки швидко рожевіють, а потім темнішають.

–  He куштуйте сирі гриби на смак.

–  Прийшовши з лісу, вдома перевірте всі гриби, особливо ті, які збирали діти. Сумнівні викиньте. Нижню частину ніжки гриба, забруднену ґрунтом, теж викиньте.

–  Гриби промийте, у маслюків зніміть з капелюшка слизьку плівку.

–  Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору, інакше в них утворюється отрута.

–  Обробляючи гриби, відваріть їх тричі у воді по 30 хв, після кожного відварювання відвар злийте. Лише тоді гриби можна смажити або варити.

–  Обов’язково вимочіть або відваріть умовно їстівні гриби, які використовують для соління – грузді, вовнянки та інші, які містять молочний сік, тим самим позбудетеся гірких речовин, які вражають слизову оболонку шлунку.

–  У жодному разі не пригощайте грибами дітей, літніх людей, вагітних жінок, хворих з захворюваннями шлунково-кишкового тракту.

–  Чимало грибів (зеленушка, синяк-дубовик тощо) містять отруйні речовини, які не розчиняються у шлунку. При взаємодії з алкоголем отрута розчиняється та викликає гостре отруєння.

–  Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках отруєння, таких як біль в животі, нудота, блювання, пронос, галюцинації негайно викличте карету швидкої допомоги.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.