Соціум

Прикарпаття виходить на пік чергової хвилі коронавірусу, – Савчук

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У п’ятницю, 5 листопада, в Івано-Франківській міській клінічній лікарні відбувся брифінг, де розповіли про ситуацію з поширенням коронавірусної хвороби в області.

За словами голови Івано-Франківської ОДА Світлани Онищук, зараз область виходить на пік захворюваності. Адже щодня виявляють багато нових випадків хвороби та зростає смертність, пише Репортер.

Після чого директор ЦМКЛ Тарас Масляк розповів про стан справ у лікарні.

“Нині лікується 227 хворих у п’яти відділеннях. Сьогодні 41 хворий поступив, з них п’ять – вакцинованих, вони не кисневозалежні, середньої важкості. 11 хворих – у реанімації. За період коронавірусу через ЦМКЛ перейшло 6300 осіб. Кисневе забезпечення хворих коронавірусом на 1 год на хворого йде 100 кг кисню, а на добу – до 3 тонн. Кисень отримують з Калуша. За два роки не було жодного разу, щоб пацієнт був без кисню. На жаль, у нас через хворобу смертність складає 6,8%, а Україні вона 15%”, – сказав Масляк.

За словами очільника департаменту охорони здоров’я ІФ ОДА Ігоря Дмитренка, зараз в області 25 закладів приймають хворих. Вчора до лікування коронавірусу підключили ще лікарні у Заболотові і Верховині.

Руслан Савчук, в.о. директора ЦКПХ, додав, що найближчі два-три тижні ситуація буде складна, адже область ще не вийшла на пік захворюваності.

“До піку ми ще рухаємося. Найближчі 2-3 тижні легше не буде точно. У нас ще є резерв ліжок і закладів, які можна розгорнути. Найбільші показники нині дають Франківськ, Калуський та Коломийський райони. Щодня хворіють від 50 до 70 дітей. Переважно це діти шкільного віку. Також, за період пандемії – 49 летальних випадків серед медиків”, – сказав Савчук.

Він додав, що зараз у реанімаціях ковідних лікарень перебуває 124 людини. Також спостерігається висока летальність. За його словами, вона зросла на 15% за тиждень.

Завідувач реанімаційного відділення ЦМКЛ Володимир Вовчук сказав, що ситуація, у порівнянні з минулою хвилею коронавірусу, не погіршилася і контрольована.

“Моя анестезіологічна служба і наш заклад готові. Ситуація складна, але контрольована. Порівняно з минулим роком, ситуація нині не гірша. Сьогодні ми маємо 11 хворих. З вересня у нам відкрите нове реанімаційне відділення з реанімаційним залом на 8 ліжок. За рік нам закупили апарати ШВЛ. Нині є 20 апаратів, з них один – з режимом інтелектуальної вентиляції. За вересень летальність на тому ж рівні, – поділився медик. – Проаналізувавши ці історії, можу сказати, що жодного вакцинованого серед померлих немає. Цей штам більш агресивний – пацієнти одразу потребують кисневої підтримки. 60% померлих – це люди 50 і більше років. Усі мали супутні хвороби – цукровий діабет, ожиріння, ішемічна хвороба. Персонал має досвід, вони адаптовані до такого ритму роботи”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.