Відповідно до Індексу місцевого благополуччя на першому місці – Київ. Столиця України здобула 0,9 бала за шкалою від -3 до +3 під час дослідження Rating Online. Оцінювали за низкою показників, серед яких емоційне сприйняття свого населеного пункту, рівень цивільної безпеки, рівень освіти, медицини, впорядкованість населеного пункту та економічні можливості.
Після Києва в рейтингу розташовані: Львівська (0.4), Івано-Франківська (0.3), Харківська (0.3), Одеська (0.3), Волинська (0.3), Київська (0.2) та Хмельницька (0.2) області, пише DT.ua.
Натомість низка регіонів отримали від’ємні значення індексу на рівні від -0.2 до -0.3. Найгірші оцінки мають Запорізька (-0.5), Миколаївська (-0.5) та Херсонська (-1.0) області.
Як зазначають соціологи, у загальному аналізі, найкращі оцінки отримало емоційне сприйняття свого населеного пункту (0.7), а найгірші – економічні можливості (-0.9). Водночас рівень цивільної безпеки в середньому по країні оцінили на 0.3 бали, медицини і освіти на 0.2, а впорядкованості на 0.1.
Зокрема, Київ отримав перше місце за чотирма складовими Індексу, крім цивільної безпеки. При цьому столиця – єдиний регіон, де значення Індексу економічних можливостей позитивне, тоді як у решти 22 регіонів – від’ємне.
Лідерами за оцінками рівня цивільної безпеки є ряд західних та центральних областей, а саме: Івано-Франківська (0.9), Волинська (0.8), Львівська (0.8). Найгірші оцінки отримали: Херсонська (-1.3), Запорізька (-0.8), Дніпропетровська (-0.3) та Миколаївська (-0.2) області, де оцінки рівня цивільної безпеки мають від’ємні значення.
Після столиці відносно кращі оцінки за рівнем економічних можливостей мають Київська (-0.5), Львівська (-0.6) та Харківська (-0.7) області. Найгірші показники мають Херсонська (-1.9), Сумська (-1.6) та Миколаївська (-1.5).
Що стосується соціальних настроїв населення, то відносно більше «оптимістів» виявилося у Києві (68%), Івано-Франківській (63%), Львівській (62%), Хмельницькій (61%) та Київській (60%) областях. Тоді як найменше «оптимістів» у прифронтових Херсонській (27%) та Запорізькій (31%) областях. На цьому тлі помітно вирізняються Харківська область, де рівень оптимізму (54%) вищий, ніж у сусідній Сумській (41%).
Опитування було проведене 22 листопада – 2 грудня в 22 областях та м. Києві серед користувачів інтернету серед 8572 респондентів, або мінімум 350 респондентів на область. Опитування не проводилось на тимчасово окупованих територіях Херсонської і Запорізької обл., та загалом у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим. Похибка опитування на рівні області не більше 5%.
Читайте: Договір на 500 дронів підписуємо, інші закупівлі будемо ділити на менші – Марцінків
Comments are closed.