Соціум

Прикарпатські наукові дослідили проблему ожиріння у мешканців (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Прикарпатські науковці завершили досліджувати проблеми надлишкової ваги та ожиріння у місцевих мешканців. За допомогою мобільної клініки спеціалісти провели обстеження населення в Бурштині, Тисменичанах, Стецевій, Пійлі та Івано-Франківську.

Загалом науковці обстежили понад сім сотень людей. Виявилося, що 40% мешканців не знає, що вони мають надлишкову вагу, а близько 20% не знають, що вони вже мають перші прояви цукрового діабету, пише Репортер з посиланням на телеканал 402.

Прикарпатські наукові дослідили проблему ожиріння у мешканців

Надалі у цих людей розвивається цукровий діабет і ускладнення – так званий метаболічний синдром, – каже професор Володимир Лущак. – Далі серцево-судинні, ракові захворювання, захворювання Альцгеймера, Паркінсона…

Проблема зайвої ваги, наголошують фахівці, актуальна не лише для дорослих, але й дітей. Мовляв, через дистанційну форму навчання школярі почали менше рухатися і їсти те, що є під рукою.

Це завжди швидко жарене, чіпси це без сумніву і дуже багато солодкого. Дуже багато солодкого замість фруктів і хорошими натуральними соками, – каже Світлана Левицька, вчителька біології ліцею ім. Сабата.

Дослідження науковці Прикарпатського університету здійснювали в рамках міжнародного проєкту. Його реалізували спільно з румунськими колегами. А все задля того, каже ректор ПНУ, щоб підвищити обізнаність людей у тому як запобігти ожирінню.

Загалом на проєкт витратили 320 тисяч євро, з них 10% – кошти університетів-учасників. За них придбали автомобіль, обладнання та прилади, які дозволили провести дослідження і надалі будуть використовуватися в роботі.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні