Соціум

Прикарпатців попереджають про морозиво з небезпечною речовиною

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У морозиві однієї з торгових марок знайшли небезпечну для здоров’я людей речовину, яка використовується для дезінфекції медичних інструментів.

Як повідомили у прикарпатському управлінні Держпродспоживслужби, у добавці-стабілізаторі Lygomme знайшли етиленоксид. Це речовина, що використовується для дезінфекції медичних інструментів, пише Репортер.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області інформує про надходження інформаційного повідомлення, отриманого по системі швидкого оповіщення щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 31.03.2022 р. №2022.1822-fup3 стосовно виявлення несанкціонованої речовини етиленоксид в стабілізаторі Lygomme, що використовувався у виробництві морозива, що експортувалося з Франції (виробник: Mars Wrigley Confectionery France) до України (отримувач: ТОВ «Торгова фірма «РУДЬ», Київська область, 08122). , – йдеться у повідомленні.

Тож Держпродспоживслужбі закликали продавців негайно вилучити морозиво з продажу.

Довідково: Оксид етилену (EtO) – це промисловий хімікат, який використовується для стерилізації медичного приладдя, зменшення забруднення прянощів та виробництва інших хімікатів.

Чистий EtO при кімнатній температурі є безбарвним газом, а при температурі -47º С – рухомою безбарвною рідиною.

Оксид етилену денатурує білки та змінює молекулярну структуру мікроорганізмів (вбиває мікроорганізми), що дозволяє ефективно використовувати його для стерилізації.

При вдиханні виникає гостре отруєння, результатом якого стає нудота, блювання, неврологічні захворювання, бронхіт тощо. При контакті зі шкірою або слизовою оболонкою очей викликає подразнення.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні