Івано-Франківська обласна організація товариства Червоного Хреста пропонує мешканцям безкоштовні послуги з фізичної реабілітації. Це проєкт, який втілюють за підтримки японського Червоного Хреста.
Загалом, 90% пацієнтів – це люди після інсультів, розповідає фізична терапевтка реабілітаційної команди обласного Червоного Хреста Світлана Стрембіцька, пише Репортер.
Також є пацієнти після травм, переломів, з розсіяним склерозом – дуже великий діапазон людей, яким ми можемо допомагати, – каже Світлана Стрембіцька. – Переважно це старші люди. Але зараз є тенденція, що вік пацієнтів молодшає – немало трапляється людей за тридцять, за сорок. Також ми можемо працювати з військовими, але тільки з тими, хто вже демобілізований. Таких пацієнтів поки небагато.
Читайте: “Хочу постаріти у своїй країні”. Як працюють волонтери Прикарпаття і що їх тримає
Послуги можуть надавати по всій Івано-Франківській області. Переважно зосереджуються саме на районах, а не на обласному центрі, адже тут і так достатньо медичних закладів. А от у віддалених селах з реабілітацією може бути проблема.
Наші пацієнти дуже задоволені. Наприклад, є маломобільні люди, їм важко поїхати в реабілітаційний центр, щоб з ними займалися, – каже фізична терапевтка. – А ми приїжджаємо двічі на тиждень, займаємось з ними в середньому по годині. До того ж узгоджуємо зручний час. А ще, це безкоштовно. Бо загалом фізична реабілітація є досить дорога, не кожен може дозволити собі такі заняття.
З липня команді вдалося охопити близько 80 пацієнтів. Переважно про такі послуги людям розповідають сімейні лікарі, які уже знають про проєкт. А буває, пацієнти, які вже скористалися допомогою з реабілітації, розповідають односельцям про таку можливість.
Читайте: «Військовим не вистачає розуміння суспільства». Як у ЦМКЛ займаються реабілітацією поранених бійців
Зараз в Івано-Франківській обласній організації Червоного Хреста працює дві команди з реабілітації, у кожній – фізичний терапевт, асистент і водій. У день роблять 3-4 виїзди, добратися можуть і у віддалені населені пункти.
Всього людям пропонують від 3 до 12 занять. Усе залежить від мети, якої хоче досягти пацієнт. Якщо потреба в допомозі все ще залишається, через три місяці є можливість записатися повторно.
На першому занятті ми проводимо огляд і визначаємо цілі, яких маємо досягти по завершенню реабілітації, – говорить Світлана Стермбіцька. – Комусь важко ходити по сходах, тому наша мета – зуміти долати ці 15 сходинок. Комусь важко вставати з ліжка – тому ми навчаємо техніці робити це правильно. Є люди, яким важко допомогти реабілітацією. Тоді працюємо з рідними і показуємо, як правильно доглядати за такими хворими.
Щоб скористатися послугою, можна звернутися до сімейного лікаря або безпосередньо в Івано-Франківську обласну організацію товариства Червоного Хреста.
Можна записатися за телефоном: 066 8968385.
Авторка: Ольга Романська
Читайте: У колишній лікарні на Тарнавського УГКЦ відкриє реабілітаційний центр
Comments are closed.