У вівторок, 15 березня, в Івано-Франківську відзвітували про використання коштів з обласного бюджету. Чиновники наголосили, що основний здобуток у 2015 році — відсутність заборгованості. Та чи всі з цим згідні?
Для звіту вибрали сесійну залу, проте людей прийшло небагато. Перший заступник голови Івано-Франківської ОДА Сергій Басараб розповів, що минулоріч місцеві бюджети отримали 113% доходу від запланованого, тобто більше, ніж очікували. Басараб запевнив: зарплату бюджетникам і соціальні виплати нужденним видали повністю.
Директор департаменту фінансів Галина Карп похвалила децентралізацію. Мовляв, саме завдяки їй бюджет Прикарпаття поповнився на 1 млрд грн.
«Нам вдалося спрямувати кошти на соціально-економічний розвиток області та на програми, затверджені сесією облради, — сказала Карп. — Вперше за останнє десятиріччя в області відсутня кредиторська заборгованість, усі взяті зобов’язання були профінансовані в повному обсязі, а це близько 7 млрд грн. Таких коштів бюджет ще не бачив!».
За словами Галини Карп, цьогоріч картина може бути ще кращою — податок на нерухомість запрацює вже повністю, а медицину та освіту фінансуватимуть з держбюджету. Правда, не всю — спортшколи у районах, сім ПТУ, чотири заклади фізкультури і два медичних фінансуватиме область.
Мирон Матейко, директор департаменту охорони здоров’я ОДА повідомив, що на прикарпатську медицину минулоріч витратили 750,8 млн грн. За ці гроші купили медикаменти (122 млн), три рентген-установки для обласної клінічної лікарні (17 млн) та інше. Проте більша частина коштів пішла на зарплату медикам — 647 млн. Матейко зазначив, що в штаті є понад 10 тисяч людей — усім збільшили зарплату вдвічі. Тепер лікарі отримують 4400 грн на місяць, медсестри — 3500, а молодший медичний персонал працює за 2500.
Крім того, між районами розділили 5,2 млн грн. Матейко пояснив принцип розподілу — за кількістю мешканців району. Керівники районних лікарень дали запити на найнеобхідніше, а департамент купив, що зміг, — інструменти для амбулаторій.
«Чи можна тепер у кожній амбулаторії поміряти тиск і зважити дитину?» — запитала Галина Карп. Матейко знітився, подумав, стиснув плечима і невпевнено відповів: «Так».
Є й приємні звістки для прикарпатців: Японія має намір передати для лікарні на Пасічній новий рентген-апарат за 20 млн грн. Після цього цілком ймовірно, що старенький апарат з обласної лікарні передадуть у котрусь з районних.
Освіта на Франківщині постійно потребує оновлення комп’ютерів. На цьому наголосив директор департаменту освіти та науки Віктор Кімакович. За його словами, комп’ютерів у школах насправді є більше, ніж треба (110%), але 70% з них — старі.
«Стоїть такий величезний монітор і старий комп’ютер, — каже Кімакович. — Працювати з ним неможливо, а робочою одиницею він вважається. От тому й маємо таку проблему».
Загалом освіта того року обійшлася у 381 млн грн, 45 млн пішло на стипендії, на 687 тис. купили ліків для шкіл. 5136 працівників отримали 233 млн грн зарплати. Чиновник наголосив, що середня зарплата в освітян — 2750 грн.
Також у 2015 році за бюджетні кошти купили 20 квартир для сімей учасників АТО. Загалом, на допомогу «атошникам» витратили 5,8 млн грн. За ці гроші солдат оздоровляли та допомагали їм матеріально. Цьогоріч на потреби бійців та їхніх сімей закладено 10 млн.
Заступник директора департаменту соціального захисту Віталій Яворський повідомив, що допомагали не лише бійцям. Так, 1 млн 728 тис. грн розподілили між 1843 нужденними прикарпатцями. Загалом, департамент соцзахисту «освоїв» 67,9 млн грн видатків.
Подбали про воїнів і прикарпатські працівники культури. Вони зібрали для бійців не лише продуктові набори, а й понад 1 млн грн.
У кількох сільських клубах встановили опалення. Володимир Федорак, начальник управління культури, національностей та релігій, повідомив, що на це витратили 253 тис. грн.
«Минулий рік, на диво, був сприятливий для розвитку культури, — каже Федорак. — Ми освоїли 76 млн, а це на 6% більше, ніж у 2014-му. Хотілося, аби так було й надалі».
На зарплату працівникам культури пішло 19 млн, а на культурно-мистецькі заходи — лише 1 млн грн. Це при тому, що їх провели 80, а 20 із них — без використання бюджетних грошей.
Проте кошти з бюджету виділили на покращення житлових умов трьом заслуженим тренерам України — по 321 тис. грн. кожному. Про це розповів начальник управління молоді і спорту Ростислав Микитюк. За його словами, в області збудували кілька стадіонів зі штучним покриттям різних розмірів та дев’ять антивандальних тренажерних майданчиків. Проводили змагання й тренування не лише для спортсменів, а й для дітей з особливими потребами та ветеранів. На зарплату та всі потреби управління спорту освоїло майже 21 млн грн.
Заступник директора департаменту будівництва Володимир Ілійчук виступав останнім. Він розповів, що у 2015 році за 98 млн грн. в області будували, ремонтували, міняли вікна, утеплювали фасади у 120 об’єктах інфраструктури.
Кожен чиновник відзвітував за використані кошти. І лише Мирон Матейко сказав, що грошей замало. Галина Карп обнадійливо натякнула, що цьогоріч з бюджету виділятимуть більше.
Comments are closed.