Соціум

Представники ІТ-сфери розповіли про особливості релокації працівників та виклики, з якими стикнулись у 2022 році

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

З початку повномасштабного вторгнення РФ українські ІТ-компанії стикнулися з низкою серйозних проблем та складних викликів.

Зниження кількості замовлень, замороження локальних проєктів, необхідність перевозити офіси в більш безпечні місця та активно виходити на міжнародний ринок – лише частина завдань, які довелося виконувати в досить короткі терміни. Та, незважаючи на всі складнощі, ІТ-ринок зміг вистояти. Кілька сотень компаній вже релокували співробітників до більш безпечних регіонів України чи за кордон, почали співпрацювати з іноземними партнерами, навіть вкладати кошти в навчання та підвищення кваліфікації кадрів.

IT компанії новини Івано-Франківська

Справжньою підтримкою вітчизняної ІТ-індустрії стала гемблінг-сфера, яка через кризу в наземному секторі зосередилась на розвитку онлайн-сегменту. Зараз тут працює велика кількість фахівців – оператори азартних ігор створюють окремі ІТ-департаменти та відділи, що працюють над впровадженням новітніх технологій, розробкою ігрових платформ, покращенням сервісу.

Так, наприклад, співробітники компанії ua1 протягом 2022 року змогли реалізувати кілька цікавих проєктів, створюючи сюжетні комп’ютерні ігри та геймплеї для онлайн-казино. А в SoftServe розповіли про стрімкий розвиток технологій VR та AR, в які зараз активно залучають українських фахівців.

Серйозною проблемою для тих, хто лишився працювати в Україні, стали постійні відключення електроенергії. Але складнощі швидко усунули встановленням потужних генераторів та терміналів Starlink. Так, представники сфери розповідають, що цей час став справжнім випробуванням, але NPS клієнтів більшості українських ІТ-компаній свідчать, що бізнес гідно впорався з усіма викликами.

Релокейт в ІТ як можливість зберегти бізнес та убезпечити працівників

Багато компаній, що працювали на території України до 24 лютого 2022 року, на момент початку війни вже мали план релокації та знали, як діяти в разі небезпеки. Тому більшість з них ефективно впоралися з завданням організації безпечної та безперебійної роботи офісів.

Досвід релокації офісів провідних українських ІТ-компаній:

  • Luxoft – створили спеціальну команду колег-волонтерів, яка займалася виключно питаннями переселення співробітників до Львова, шукаючи житло та допомагаючи їх вирішувати безліч питань. Переселили близько 140 робітників разом с сім’ями.
  • UA1 Lviv Games – молода студія розробки ігор, що була заснована у Львові і в 2022 частину співробітників перевезла за кордон. Тепер працює два офіси – український в Києві та іноземний в місті Сліма на Мальті. До речі, компанія зараз розширюється і запрошує на роботу спеціалістів, які можуть працювати в київському або мальтійському офісі – про всі деталі можна почитати на сайті Ua1.
  • GlobalLogic – релокували співробітників з Києва та Харкова до Львова, де створили цілодобовий координаційний хаб, що допомагав сім’ям працівників з вирішенням нагальних питань під час евакуації. Все реалізували швидко, адже заздалегідь мали створений план релокації, певні домовленості з готелями та перевізниками.
  • Intellias – вивозили співробітників, техніку, обладнання з Харкова, Києва, Одеси до Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, частково до Кракова. Питанням займався адміністративний відділ, тому все пройшло швидко і без проблем. Сьогодні компанія за бажанням релокує співробітників в інші країни, де є офіси Intellias.
  • Sigma Software – також евакуювали робітників самостійно, завдяки зусиллям менеджменту, адмінів команди, розробників, PR, HR. Згадують, що змогли створити справжню аgile team, яка працювала згідно з розробленим раніше планом та оперативно вирішувала будь-які питання. Тому все пройшло ефективно і в мінімальні терміни.
  • EPAM – мали план організації безперервності бізнес-процесів. З небезпечних регіонів евакуювали колег з сім’ями протягом перших двох тижнів війни. В 2022 році EPAM релокували до Чернівців, Івано-Франківська, Львова, Вінниці та інших міст близько 14 тисяч співробітників, надали фінансову підтримку всім евакуйованим, допомагають мобілізованим спеціалістам.

Українська ІТ-індустрія приносить близько 8 мільярдів доларів США прибутку щорічно, забезпечуючи стабільні сплати податків до державного бюджету. І 2022 рік зі зниженням доходів всього лише на 10-15% довів, що сфера тримається. Тому в 2023 році від ІТ-компаній очікують розвитку і подальшої підтримки країни на шляху до перемоги.

Промо

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.