Вибір приватного будинку складніше ніж покупка квартири в багатоповерхівці України. Угода не терпить недбалості та неуважності з боку покупця. Потрібно враховувати, що одночасно відбувається зміна власника на два об’єкти: ділянку і будинок. Щоб не зробити помилок потрібно вибрати район розміщення домоволодіння, і проаналізувати документи на нього. Окремо потрібно перевірити технічний стан житлоплощі та комунікаційних систем.
Переваги володіння приватним будинком
Про приватний будинок мріють багато жителів України. Це відмінний спосіб розв’язувати житлове питання для великої родини. Це унікальна можливість стати ближче до природи. Крім цього, така нерухомість передбачає наступні переваги:
- Наявність стоянки для автомобіля. Здавалося б, сьогодні досить платних автостоянок. Але залишаючи транспортний засіб у дворі будинку автолюбитель непогано заощаджує.
- Можливість будівництва додаткових будівель. На присадибній ділянці власник може звести баню, басейн, гараж або інший об’єкт для сімейного дозвілля. Також можна розбити квітник чи город.
- Відстань від сусідів. Природно, це не захищає від безталанних людей, що проживають в близькості від вас. Але вони будуть перебувати на видаленні за високим парканом.
- Гарна екологічна ситуація. Сьогодні більшість приватних будинків знаходяться на околиці міст. В таких районах менше завантаженість автодоріг і немає промислових підприємств. Зазвичай вони потопають у зелені та знаходяться поруч з природними водоймами.
- Створення планування за індивідуальним дизайном. Якщо власник нерухомості захоче прилаштувати кілька приміщень або знести пару стін ніхто йому цього не заборонить.
- Наявність прибудинкової ділянки. Це широке поле для втілення будь-якої мрії. Мешканці можуть завести велику собаку, посадити фруктовий сад, в загальному зробити все що заманеться.
Сьогодні убезпечитися від всіх неприємностей допоможуть перевірені будинки інспекторами DOM.RIA. Кожен об’єкт був вивчений спеціально підготовленою людиною. Остання не тільки ретельно перевіряє документи, а й сфотографує все панорамною камерою з круговим оглядом. DOM.RIA №1 на ринку української нерухомості серед сайтів що конкурують. В оголошеннях користувачі завжди знайдуть тільки актуальну і перевірену інформацію.
Для чого купується приватна нерухомість?
Перед вибором приватного будинку потрібно розставити пріоритети. В першу чергу потрібно зрозуміти для чого необхідна нерухомість:
- як постійне місце проживання людей;
- як місце для літнього відпочинку в колі сім’ї;
- як присадибна ділянка для сільгоспдіяльності;
- як об’єкт під професійну діяльність;
- для отримання прибутку шляхом здачі в оренду.
Потрібно враховувати, що житловим будинком вважається приміщення з капітальним фундаментом і покрівлею придатне для постійного проживання людей. Всі інші споруди мають господарський характер.
У приватному будинку придатному для проживання сім’ї обов’язково є спальня, вітальня, кухня та інші приміщення. Ванну кімнату можна об’єднати з котельнею та навіть розмістити за межами будинку. Головне, щоб до будови підходили централізовані комунікаційні системи.
Оцінюємо якість будови
Для оцінки стану житлової будови необов’язково користуватися послугами експертів. Можна все виконати самостійно дотримуючись порад фахівців. Останні рекомендують зосередитися на:
- Стані основи. На фундаменті не повинно бути тріщин і цементу що відшаровується. Якщо основа виготовлена з цегли остання повинна бути цілою. Якщо в підвальному приміщенні виявлено сирість — це перша ознака проблем з фундаментом.
- Гідроізоляції віконних конструкцій. При недостатній вентиляції вікон знизу почне накопичуватися волога. Через конденсат утворюється грибок і пліснява. Згодом вони почнуть псувати матеріал оздоблення стін. Отже, новому власнику доведеться змінювати віконні системи.
- Стані покрівлі. Для цього потрібно перевірити горищне приміщення на сліди протікання даху. Самостійно відремонтувати діряву покрівлю складно. А залучення фахівців обійдеться дорого новому власнику.
- Комунікаційних системах. Труби водогону повинні бути цілими без слідів корозії. Це ж стосується системи відводу відпрацьованої води. Природно, повністю перевірити опалювальну систему можна тільки взимку. Хоча і влітку можна включити котел і помацати наскільки гарячі батареї.
Поширені ситуації, коли продавець пропонує недобудовану будову. Це обумовлено тим, що власник почав будівництво, не розрахувавши свої фінансові можливості. По суті, покупець купує голі стіни. Йому доведеться самостійно підключати комунікації та оформляти документи. Такий варіант вигідний якщо новий власник хоче облаштувати все під себе.
Comments are closed.