Соціум

Потребують житла і підтримки. В Україні склали “Портрет ветерана”

Google+PinterestLinkedInTumblr

Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів спільно з соціологічною групою “Рейтинг” та Texty.org провели аналітичне дослідження “Портрет ветерана”.

Досліджували сферу діяльності захисників, їхні особисті потреби та запити родин бійців, пише Репортер.

В Україні склали "Портрет ветерана"Дослідження показали, що серед ветеранів російсько-української війни є представники всіх вікових груп. Найбільше представників вікової групи від 31 до 40 років (34,5%) та від 19 до 30 – 31,1%. Ветерани російсько-української війни – переважно молоді люди працездатного віку, з можливістю вчитися і перекваліфіковуватися.

Більшість ветеранів повернулися на війну під час повномасштабного вторгнення. За даними онлайн-опитування, майже 60% ветеранів уже повернулись на війну, 14% – працюють, 9% – займаються волонтерством,  7% – інформаційним опором. Ще 7% опитаних ветеранів втратили роботу через війну.

Найбільша кількість опитаних ветеранів є військовослужбовцями ЗСУ та інших силових підрозділів (НГУ, ДСНС, ДПСУ, НПУ, СБУ) – 31%. Натомість захисників і захисниць, які не мають статусу ветерана – 13%. Серед них зросла частка працівників ІТ сфери: 16% осіб без статусу проти 11% ветеранів війни, ФОПів (самозайнятих осіб) – 18% проти 16%, сфери будівництва –  13% проти 8%.

Відповідно до даних онлайн опитування Українським ветеранським фондом найчастіше Захисники називають потребу в допомозі родині – 27%. Також нагальною є потреба з житлом (24%), інформаційна та юридична (по 22%), психологічна підтримка (17%),  медична (15%).

Водночас родини захисників і захисниць України (в тому числі – сім’ї загиблих) найбільше потребують інформаційної та психологічної допомоги – 39% та 38%. Також 21% потребують матеріальної підтримки, юридичної – 20%, допомоги з житлом – 15%.

Більше читайте в дослідженні.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.