Соціум

Порівнюємо паливні брикети і дрова: що краще?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Власникам заміських будинків, особливо розташованих у невеликих населених пунктах, часто доводиться вирішувати питання опалення житла взимку. При неможливості використання газу доводиться переходити на більш традиційні види пального. Наприклад, вугілля, дрова або паливні брикети.

Однак вибором відповідного виду пального варто зайнятися влітку. Зрештою, зима довга, і заготовлювати паливо для обігріву будинку бажано заздалегідь, зробивши замовлення на сайті drova-kiev.in.ua/uk. Але що краще вибрати — паливні брикети або дрова? Давайте розбиратися разом.

дрова

Паливні брикети

Паливні брикети — це спеціальний різновид пального на основі рослинних матеріалів. Зокрема, для їх виробництва використовуються відходи деревообробної промисловості — тріску і тирсу, та іншу трав’яну сировину. До складу паливних брикетів можуть входити також лушпиння рису і гречки, насіння, солома, торф і сіно.

При цьому виробляються паливні брикети виключно за допомогою пресування. Рослинна сировина в них не склеюється, так що шкідливих речовин «євродрова» не містять. Вони можуть використовуватися в камінах, печах.

Важливо! Варто відзначити, що паливні брикети при горінні виділяють вуглекислий газ. Тож печі, «буржуйки», каміни та інші опалювальні пристрої, де планується їх спалювати, повинні бути підключені до витяжки (димоходу).

брикети

В цілому паливні брикети характеризуються наступним чином:

  • Джерело малого, повільного і “тліючого” вогню. Проте, жар від них достатній для використання в якості палива для систем обігріву або приготування їжі.
  • Вкрай чутливі до намокання. Не рекомендується зберігати під відкритим небом або навісними конструкціями, оскільки їх близька до пористої структура легко вбирає вологу.
  • Володіють правильною геометричною формою і однаковим розміром. Завдяки цьому їх простіше складати і зберігати.
  • Якість горіння різниться в залежності від складу і фірми-виробника. Але приблизно однакова для всіх різновидів. В цілому паливні брикети не горять, а просто тліють.

Найбільш важливою перевагою паливних брикетів в порівнянні з іншими видами палива є тривалий час горіння. Звичайно, воно різниться в залежності від конкретного «сорту», але в середньому становить 2-4 години. Висока віддача зберігається протягом усього часу тління.

Дрова

Дрова — найбільш екологічно чистий і природний вид палива. Крім того, вони здавна використовуються для опалення приміщень. Дрова мають високу теплоємність, завдяки чому нагрівають піч швидко і здатні підтримувати жар протягом тривалого часу.

дрова

Проте, конкретні параметри горіння (включаючи, наприклад, тепловіддачу або висоту стовпців полум’я) багато в чому залежать від сорту деревини, який пішов на дрова. Наприклад, тополя горить швидко і дає мало тепла; липа дуже погано розгорається, але дає багато тепла; береза добре горить, але дуже погано зберігається і вже через пару років може розсипатися в труху.

В цілому, незалежно від сорту, дрова характеризуються наступним чином:

  • Джерело жаркого вогню з явно помітними язиками полум’я і димом. Вони підходять для використання і в печах – в якості палива для систем опалення, і в камінах, де їх спалювання несе швидше декоративну, ніж практичну функцію.
  • Мало чутливі до намокання. Звичайно, вологі дрова горять погано, і зберігаються не дуже добре, так як їх починають атакувати різні шкідники, проте вони можуть розміщуватися під навісами або навіть під відкритим небом.
  • Володіють різними розмірами і геометрією. Тому складати їх не дуже зручно. Для спрощення зберігання дров використовуються спеціальні полиці, які захищають від розкочування і намокання.
  • Якість горіння залежить від сорту деревини. Найгірше для опалення підходять верба і тополя – вони згорають швидко і дають дуже мало тепла. Найкраще — береза і дуб, але перша погано зберігається, а друга – занадто цінна порода деревини, щоб пускати її на дрова.

Але, незалежно від сорту деревини, в середньому на згоряння поліна потрібно 1-2 години. Звичайно, у деяких порід цей період може бути менше, У інших – більше. Але у абсолютної більшості різновидів дрова згоряють за 1-2 години.

Переваги

  • Порівняно низька ціна, яка і зовсім може бути практично нульовою при власноручній заготівлі.
  • Не вимагають особливих умов зберігання. Хоча, звичайно, краще тримати їх в сухому, вентильованому місці, захищеному від вологи. Але можна навіть під відкритим небом зберігати, але тоді вони можуть частково втратити свої якості.
  • Підходять для спалювання в камінах, так як створюють красиве полум’я.

Недоліки пов’язані з сортом деревини, умовами зберігання, тривалістю сушіння і багатьма іншими зовнішніми факторами. Дрова сильно димлять, тому хороша витяжка (вентиляція, димохід) необхідна в будь-якому випадку. Дрова при горінні виділяють вуглекислий газ, який має шкідливу дію на організм людини.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.