Соціум

Поліція завершила розслідування ситуації з булінгом у ліцеї №4, суд розглядатиме сім справ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У поліції завершили розслідування ситуації з булінгом в Івано-Франківському ліцеї №4.

До суду передали матеріали на батьків шістьох дітей та директорку закладу освіти. Йдеться про адміністративну відповідальність, пише Репортер.

Як розповідала очільниця відділу ювенальної превенції Національної поліції в Івано-Франківській області Алла Бойчук, щодо учнів складені шість протоколів: три стосовно булінгу, який діти вчиняли проти однокласника систематично. Ще три – на батьків про неналежне виконання батьківських обов’язків.

У цих трьох випадках були поодинокі факти цькування, а не систематичний булінг, – каже Алла Бойчук.

Перше судове засідання у справі стосовно директорки ліцею Ірини Гаврилюк відбудеться у понеділок, 22 квітня, в Івано-Франківському міському суді. Її звинувачують у несвоєчасному повідомленні про виявлений булінг.

Нагадаємо, на початку березня з’явилося повідомлення від матері одного з учнів ліцею №4 про те, що її сина цькують у класі, а вчителі та дирекція школи ігнорують проблему.

Більше про це у статті: «Проблеми були давно». Що з булінгом у франківському ліцеї №4

Згідно з законодавством, за булінг передбачена така відповідальність:

  • Булінг, внаслідок якого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого, тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 40 годин.
  • Якщо ж булінг вчиняється групою осіб або повторно протягом року, то кривдник чи кривдники сплачуватимуть від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн) або мають виконувати громадські роботи протягом 40-60 годин.
  • Якщо булінг вчиняють неповнолітні, покарання відбуватимуть батьки.
  • Крім того, якщо керівник навчального закладу не повідомить поліції про випадки цькування, муситиме заплатити штраф від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн) або ж має виконувати виправні роботи строком до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.
  • Якщо ж булінг має фізичний характер та це спричинило тяжкі наслідки для здоров’я, крім адміністративного правопорушення можуть визначити й кримінальне. Це вже карається позбавленням волі від 5 до 8 років.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.