Соціум

Покупка вживаного смартфону: де шукати, як визначити порядного продавця, що перевірити

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Усі хочуть користуватися модними смартфонами із найсучаснішими функціями. Але, на жаль, далеко не кожен мешканець Івано-Франківська може дозволити собі популярний флагман з нещодавно презентованої лінійки. Багатьом доводиться шукати гаджети серед бюджетних та середньобюджетних моделей. Дехто бачить плюси у придбанні девайсів, що були у вжитку. У нашій статті ми розповімо, як зробити покупку з рук та убезпечити себе від шахраїв та непорядних продавців.

Де можна купувати вживані смартфони

Зараз активна торгівля пристроями, які були у вжитку, ведеться через інтернет. Це дає можливість ознайомитися з варіантами в спокійній обстановці. Деякі маркетплейси виступають гарантом безпеки угод.

Популярні торговельні онлайн-майданчики:

  • aukro.ua – міжрегіональний інтернет-аукціон, на якому передбачена компенсація витрат постраждалої сторони угоди. Завдяки тому, що маркетплейс виступає гарантом безпеки, ціни на aukro.ua досить високі;

  • olx.ua – найвідоміша платформа для приватних продажів. Сервіс надає можливість безпечного оформлення, але за власним бажанням продавець і покупець можуть порозумітися без втручання третьої сторони;

  • doska.io – не найбільш розкручений сервіс для продажу вживаної техніки, але саме тут збираються найпорядніші продавці, які дбають про репутацію.

Смартфони, що були у вжитку, треба купувати у своєму місті. Призначивши продавцю особисту зустріч, ви отримаєте можливість перевірити стан і працездатність пристрою.

Яких продавців розглядати не слід

Наступні поради мають рекомендаційний характер. Винятки є завжди, але якщо ви не впевнені у своєму вмінні спілкуватися з деякими категоріями осіб, виключіть з кола пошуків типові об’яви, у яких:

  • текст написаний ламаною мовою з багатьма помилками;

  • продавець наполягає на передоплаті, варіант з післяплатою або особисту передачу грошей принципово не розглядає;

  • немає фото або зображення представлені у низькій якості;

  • товар пропонується без коробки та документів (існує ризик, що річ крадена);

  • річ продається терміново за дуже низькою вартістю. Якщо вам пропонують майже новий Самсунг А72 за півціни, остерігайтеся шахрайства.

Порядний продавець створює максимально коректе оголошення, де вказує плюси і мінуси товару.

Якщо ви зробили вибір, наполягайте на зустрічі у людному місці. Продавець, який не має злочинних намірів, із задоволенням погодиться.

Як перевірити телефон

Спершу потрібно оцінити зовнішній вигляд пристрою. Вживані смартфони можуть мати подряпини. Ваше завдання – визначити, наскільки це вас влаштовує. Крім того, варто звернути увагу й на інші деталі.

  1. Наберіть комбінацію *#06#. На екрані пристрою має з’явитися його індивідуальний номер, який потрібно звірити з документами та даними на заводській упаковці.

  2. Надавайте перевагу гаджетам, на які ще діє гарантія.

  3. Випробуйте сенсор на кожній ділянці екрану.

  4. Спробуйте скористатися роз’ємами для навушників, зарядного пристрою. Вставте сім-карту та карту пам’яті й переконайтеся, що смартфон їх ідентифікує.

  5. Визначити стан акумулятора під час короткої зустрічі майже неможливо. Але все ж таки треба відкрити задню панель і упевнитися, що вона не має роздутостей. Гаджет, батарея якого виглядає роздутою, купувати не варто.

  6. Увімкніть Wi-Fi та Bluetooth, запустіть програму «Карти», що визначить ваше знаходження.

Не соромтеся ставити запитання щодо особливостей уживаного пристрою. Порядний продавець вважає своїм обов’язком інформування потенційного клієнта.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.